1 Ayda 10 Kilo Almak Mümkün mü

1 Ayda 10 Kilo Almak Mümkün mü
4 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 6.245 kez okundu.

1-ayda-10-kilo-almak

1 Ayda 10 Kilo Almak Nasıl Olur

 • Çok zayıf olduğunuz için aynaya baktığınızda kendinizi iyi hissedemeyebilirsiniz. Son zamanlarda 1 ayda 10 kilo almak mümkün mü? Sorusu bir hayli arttı. Kilo alma işlemi de kilo verme işlemi gibi yavaş olursa daha sağlıklı olur. Tabi, 1 ayda 10 kilo almak mümkündür ama birçok sağlık ve diyet uzmanı size böyle bir şeyi tavsiye etmez.
 • Kilo almak için yüksek miktarda karbonhidrat ve protein içerikli ürünler tüketmeniz gerekiyor. Bu ürünlerin dikkatsiz ve aşırı tüketilmesi sonucunda birçok sağlık sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Ben yine de bu risk göze alıyorum diyorsanız 1 ayda 10 kilo almak için sizlere birkaç pratik bilgi verebilirim. Öncelikle her bünyeye uygun günlük kalori ihtiyacı mevcuttur. Bu oran bayanlarda 1500-2000 kalori civarı değişiklik göstermektedir. Siz günde düzenli 1500 kalori alıyorsanız ve fazla kalori tüketmiyorsanız kilonuz sabit kalıyor ya da azalıyor olabilir. Bu yüzden öncelikli hedefimiz kalorisi yüksek ürünleri tercih ederek 1500 kalori yerine günde 2500-3000 kalori civarında besin tüketmeniz gerekiyor.
 • Zayıflamak için öğünler çoğaltılır ve azar azar yenir, 1 ayda 10 kilo almak için sizler günde 2-3 öğün yiyin ama sağlam yiyin. Yemekten önce bir şeyler içerek ya da yiyerek iştahınızı kapatmayın. Tabi, kilo alacağım diye de istemeyerek hiçbir şeyi zorla tüketmeyin. Bünyenizin size müsaade ettiği bir yeme sınırı vardır, onu sonuna kadar kullanın ama abartmayın.
 • Kilo almak için yapılan en büyük hatalardan biri sürekli tatlı ve aşırı yağ içeren besinler tüketilmeye çalışılmasıdır. Siz 1 ayda 10 kilo alırsınız ama bunların hepsi yağdan ibaret olursa hem dış görünüşünüz kötü olur hem de çok sağlıksız bir altyapı hazırlamış olursunuz.
 • Ara öğünlerde acıktığınızda hafif şeyler tüketerek açlığınızı bastırmayın. Fındık, fıstık, badem, kaju ve tatlı meyvelerde tüketerek sağlıklı yoldan kalori alabilirsiniz.
 • Herkes zayıflamak için su içiyor diye düşünerek hayatınızdan suyu atmayın. Günlük ihtiyacınız olan su miktarını alın ki sağlıklı bir şekilde kilo alabilesiniz.
 • Düzensiz uyku size kilo aldırmaz, bu yüzden her gün kendinize bir saat belirleyin ve aynı saatlerde yatıp kalkın. Bu sayede metabolizmanız belirli bir düzene girecek ve kilo almanız kolaylaşacaktır.
 • 1 ayda 10 kilo almak için hafif egzersizler yapın, böylece yediğiniz besinlerin yağ olarak vücutta birikmesini engellersiniz ve daha düzgün bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz.
 • O kadar uğraştım ama kilo alamadım diye internette her gördüğünüz ürünü satın almayın. Öncelikle bir araştırın, eczaneleri kontrol edin ve güvenilir yerlerden alışveriş yapın. Uzman bir doktora giderek test yaptırıp metabolizmanıza uygun kilo alma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
 • Ayrıca burada denediğiniz yöntemlerden sonra çok az kilo aldıysanız ya da henüz hiç alamadıysanız pes etmeyin. Biz millet olarak birçok şeyin anında olmasını isteriz ama sağlıklı ve güzel olan her şey yavaş yavaş oluşur. Siz de sağlıklı kilo alabilmek için 1 ayda 10 kilo almak yerine 2-3 ayda 10 kilo alma yöntemlerini denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göbek Nasıl Eritilir
Göbek Nasıl Eritilir

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
leopar-goz-makyaji-nasil-yapilir
Leopar Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kapat