1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır

1 Saat Yürüyerek Kaç Kilo Verilir, Kaç Kalori Yakılır
28 Mart 2015 tarihinde eklendi, 41.781 kez okundu.

Yürüyerek Sağlıklı Şekilde Kilo Vermek

  • Yürüyerek kilo vermek herkese göre en sağlıklı kilo verme şeklidir. Uzmanlar tarafından da desteklenen bu görüşe göre yürümek evet kilo verdirir ancak gün içerisinde yürüdüğünüz mesafeyi tempolu bir şekilde yürümelisiniz ve bu yürüme eylemini her gün ara vermeden tekrarlamalısınız.
  • Çok düşük hızlarda yürüme pek olumlu sonuçlar vermeyebilir. Bunun yanı sıra yürüyerek kilo vermek istiyorsanız gün içerisinde aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden daha az olması gerekmektedir. Böylece günlük düzenli olarak yürüyerek metabolizmayı hızlandırıp kalori yakımınızı arttırabilirsiniz.
  • Yürüyerek kilo vermek istiyorsanız haftada en az 4 gün tamamen terleyene kadar yürümeniz gerekmektedir. Her yürüyüş seansını da en az 1 saat ile sınırlandırarak en olumlu sonuçları alabilirsiniz. Yaklaşık olarak 60 kg ağırlığa sahip bir kişi 5 km hızla saatte yaklaşık olarak 245 kalori yakmaktadır. Gün içerisinde 245 kalori ve daha fazlasını aldığınız takdirde bu spor boşa gitmiş olacaktır.
  • 1 kilo vermek için kaç kalori yakmalıyım? 1 kilo vermek için 7500 kalori yakmak gerekir. Belirli tempoda saatte 245 kalori harcadığınıza göre, 30 saat yürüyerek 1 kilo verebilirsiniz. Tabi, gün içerisinde tüketilen kalori miktarında da önemli değişiklikler olmadığını dikkate almanız gerekir.

Yürüyerek Zayıflama, Kilo Verme Mümkün mü?

  • Kalori yakım mantığına dayanan yürüyerek zayıflama işleminin başarılı sonuçlar verebilmesi için hayatınızdaki birçok alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Öncelikle bu değişime yeme içme listenizden başlamanız gerekmektedir.
  • Kilo verme aşamasında kesinlikle tüketmemeniz gereken asitli içeceklerden kola, fanta ya da diğer hazır meyve sularını hayatınızdan tamamıyla çıkartmanız gerekmektedir. Çünkü bir bardak kola içerisinde bulunan şeker miktarı oldukça fazla olup gün içerisinde yapmış olduğunuz tüm sporları yok edecek düzeydedir.
  • Bunun yanı sıra gün içerisinde kesinlikle çikolata ya da tatlandırıcı içerikler kullanılan gıda maddelerini tüketmemeniz gerekmektedir. Bu maddelerin kalori değerleri oldukça yüksek olduğundan dolayı gün içerisinde yakmış olduğunuz kalori miktarından çok daha fazladır ve bu fazla kaloriler vücudunuzda bir miktar sonra yağ olarak depolanmaktadır.

1 Saatlik Yürüyüş İle Kalori Yakma ve Kilo Verme

  • Günde 1 saatlik yürüyüş yaparak sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Gün içerisinde makarna, pilav ya da cips gibi yağ ve karbonhidrat değeri fazla olan gıdalardan da uzak durmanız sağlıklı bir şekilde kilo vermenizi için gerekli olan temel koşullardandır. Yokuş yukarı doğru yürümek normal yürümeden çok daha fazla kalori yakmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Diyetinize Destek Gıdalar Ve Bilgiler
Diyetinize Destek Gıdalar Ve Bilgiler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ayak_bakimi
Ayak Bakım Kürü

Kapat