2016 Gelin Makyajı Modelleri

2016 Gelin Makyajı Modelleri
19 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.593 kez okundu.

2016 Gelin Makyajı Modelleri

Kuşkusuz gelin olmak her genç kız için, tüm hayatı boyunca hayalini kurduğu anların en başında gelenidir. Bütün gelin adayları o gün en özel, en güzel fizik ve yüz şekline sahip olmak ister ve bunun içinde günler öncesinden, araştırmalar yapmaya ve pratiklere başlar. Bunu iyi bilen modacılar da, önceden hazırladıkları makyaj tasarımlarını görücüye çıkardılar. Sizlerde en az saçlarınıza gösterdiğiniz önemi makyajınızda da gösterebilirsiniz.

2016 gelin makyajı modelleri denildiğinde uzun çizgilerle uzatılmış badem gözler, bol volümlü fırça darbeleri ve maskaralarla yüklenmiş kirpikler, buğulu göz farları uygulamaları, gölgelendirmeler, yoğun güçlü kirpikler ve hatta takma kirpikler, kalın hacimli ve göz ucunda inceltilerek gözleri uzatan ve büyüten eyeliner uygulamaları, dolgun, parlatıcı ya da mat rujlarla doldurulmuş ve volümlermiş dolgun dudaklar sayılabilir.

2016 Gelin Makyajı ModelleriBirkaç makyaj konsept uygulaması örneği verecek olursak, consiener, fondöten uygulanarak yüzde yapılan aydınlık ve gölgeleme çalışmasının ardından, porselen bir pudrayla, baz makyaj tamamlanmış olur. Ardından, göz kapakları genellikle beyaz, gümüş metalik gibi aydınlık tonlarda, ya da hafif buğday tenli bayanlarda uygulanacak tonlarda açık bronz tonlarıdır. Bu renk tonları beyaz tenlerde aydınlık tonlar, esmerlerdeyse bronzlar baz alınarak tüm göz kapakları boyunca uygulanmalıdır. Arkasından göz ortasından başlanarak, göz ucuna doğru göz kapaklarında eflatun veya bordo tonları uygulanarak gözler büyütülebildiği kadar büyütülür ve vurgulanır. Yanı sıra alt ve üst kirpik diplerinden siyah eyeliner geçilir. Kirpiklere uygulanacak kalın maskara katlarının ardından, hafif kaşların üzerinden kalemle geçilir. Son olarak ta dudaklar mat tonlardaki uygun renklerle doygun bir renk seçilerek doldurulur.

  1. Düğün konseptinizle uyumlu bir makyaj modeline yönelin.
  2. Yüz hatlarınızı bozmayan bir makyaj türüne bakmalısınız.
  3. Tercih edeceğiniz saç modelinin gelinliğiniz ve duvak modeliniz ile uyumlu olup olmadığını kontrol edin.
  4. Yüzünüzde sırıtmayan bir makyaj türü seçtiğinizden emin olun.
  5. Kullanacağınız taç modeline uygun olmasını sağlayabilirsiniz.
  6. Fazla abartıya yer vermeyin.
  7. Renk teninize uygun bir makyaj tercih edin.
  8. Porselen makyaj diye ısrar edip suratınızı makyaj çantasına çevirmeyin. Doğal tercihler yapmaya özen gösterin. Unutmayın en iyi güzellik doğal güzelliğinizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır
Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Göbek Eritme Yöntemleri
Bel ve Karın Bölgesi Eritme Diyeti Nasıl Uygulanır?

Kapat