30 Günde Toksinlerden Kurtulun

30 Günde Toksinlerden Kurtulun
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.238 kez okundu.

30 Günde Toksinlerden Kurtulun

 Kaliteli bir yaşamın anahtarı sağlıktır. Kişi sağlıklı ise hayattan zevk alabilir. Topraklarımız çeşitli zirai ilaçlarla, sularımız kimyasal atıklarla, havamız, oksijenimiz fabrika bacalarından çıkan zehir ve egzoz gazlarıyla kirlendi. Böyle bir durumda vücudumuz da pek tabi ki zehir barındırmaktadır. Ayrıca sonbahar ve kış aylarında hava değişimi nedeniyle sık görülen soğuk algınlığı nedeniyle birçok ilaç ve antibiyotik alıyoruz bu almış olduğumuz ilaçlar aslında zehir panzehirdir. Bu anlamda bu ilaçlar zehir olarak vücudumuzda kalmakta ve böbreklerimizi de ciddi anlamda yormaktadır. Bu zehirleri vücudumuzdan atmak ve temizlemek için detoks önemlidir.

Toksin Dışardan Nasıl Alınır:

Solunum ile : En çok yaygın olan solunum ile alınan zararlı egzos gazları, sigara dumanı, fabrika bacalarından çıkan gazlar, havalandırma sistemlerinden çıkan gazlar , evlerde, endüstride ve tarımda kullanılan kimyasal maddeler.

Bu zararlı solunum ile alınan maddeler düşük dozda olduğunda göz ve solunum yollarını tahrip etmektedir. Çok kirli alanlarda yaşayanlarda ise astım gibi daha kaygı verici ciddi sorunlara yol açmaktadır. Havada bulunan zehirli maddeler bağışıklık sistemini zayıflattığı için hastalıkla karşı korumasız olursunuz ve kansere yakalanma riskiniz artacaktır. Ve en kötüsü ani ölümler yaşanabilir.

30 günde toksinlerden kurtulun ve vücudunuzu sağlığına kavuşturun. Öncelikli olarak alkol, sigara ve kafein tüketimini durduruyoruz. Sonrasında tüm hazır gıdalardan uzak duruyoruz. Sebze çorbası, haşlama et, tavuk tüketimine dikkat ediyoruz. Magnezyum ve çinko açısından zengin olan balık tüketmeye çalışıyoruz. Fakat yağda değil ızgara. Bol yoğurt tüketmeye dikkat edeceğiz. Lifli gıdalar yemeli ve günde en az 2 litre su tüketmeliyiz. Gün içerisinde egzersiz yapmalı en az 45 dakika yürüyüş yapmalı, adaçayı papatya, nane gibi bitki çaylarına ağırlık vermemizde de fayda var. Aynı zamanda hamam ve saunalarda bu anlamda çok önemlidir.

Rahatlayıp gevşemenizi sağlar, hem sauna odalarında sıcak buharın etkisiyle de toksinleri atmanızı sağlarız. Ayrıca kese yaptırmak da ölü deriyi atmanızı ve cildinizin nefes almasını sağlamada önemli yere sahiptir. Bir diğer yöntem de uzman diyetisyenler eşliğinde uygulanan kürlerdir. Bunların arasında uygulanan lahana kürü de toksinlerin vücudunuzdan hızla atılmasını sağlamaktadır. Bu sayede bahar temizliği yapmış oluruz ve evet kışa hazırız. Sağlıklı yaşamak bizim elimizde, toksinlere veda hayata merhaba.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yazlık 2016 Pardesü Modelleri
2016 Pardesü Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Batık sorunu için maske7
Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

Kapat