30 Yaşında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

30 Yaşında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
9 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.217 kez okundu.

30 Yaşında Cilt Bakım Önerileri

  •    Bayanlar 30 yaşına geldiğinde ve kendilerine yaş sorduğunuzda 29 derler, çünkü 30 çok büyük bir yaşmış gibi gelir. Aslında 30 daha orta yaş bile sayılmaz fakat cildimizde özellikle de yüzümüzde hafif kırışıklıklar görünmeye başlar. Bu kırışıklar dikkat ederseniz vücudunuzun her bölgesinde görünmez, yalnızca yüzünüzde görünür bunun temel nedeni de yüzümüz güneşe en çok maruz kalan bölgemizdir. Tabi, olay sadece güneşten ibaret değil, gülüşümüz, mimiklerimiz de yüzümüzde oluşan kırışıklıkların ana sebepleri arasında yer almaktadır.
  •   30 yaşında cilt bakımı nasıl yapılır sorusunun en güzel cevabı öncelikle kendimizi güneş ışınlarından korumak olacaktır. 15-30 faktöriyel güneş kremlerinden kullanmadan güneşli havalarda dışarı çıkmamanızı tavsiye ediyoruz.  
  •   Gözümüzün altında ve ağız çevremizde oluşan kırışıklar için de, vücudumuzun ihtiyaç duyduğu A, C, E vitaminlerini eksiksiz almamız gerekiyor. Yaşımız ilerledikçe hücrelerin kendisini yenileme süreleri de artıyor, A vitamini sayesinde hücreler daha çabuk yenileniyor ve bu da cildimizin genç kalmasına yardımcı oluyor. C, E vitaminleri birçok mikroba karşı direnç sağlıyor ve dokuların sıklaşmasını sağlayarak cildin genç ve canlı görünmesini sağlıyor.
  •   Cilt bakımı için diğer önemli faktör de cilt temizliğine dikkat etmektir. Sabah uyandığınızda normal su ile yüzümüzü yıkarız sorun yok ama gece yatmadan önce mutlaka omega 3 yağlarını içeren sabunlardan kullanarak yüzümüzü yıkamamız gerekir. Günlük yaşamda kullandığımız sabunlar ile sürekli yüzümüzü yıkarsak cildimizin kuruduğunu fark ederiz, o yüzden nemlendirici ve yağ içeren sabunlar kullanmanızı öneriyoruz.
  •   Sigara içen bayanların ciltleri sigara içmeyen bayanlara oranla daha erken yaşlanır. Bir de bunun üstüne içki içiyorsanız cildiniz iyice  buruşmaya başlar. Kimi insan su içmeyi pek sevmez, çok acil durumlarda bir bardak su içer ama suyu bol bol tüketme cilt güzelliğinin en önemli unsurudur. Etrafınızda az su içen kişilere dikkat ederseniz gözenekleri geniştir ve kötü bir görünümü vardır. 
  •   Gece yatmadan önce mutlaka cilt bakım kremlerinizi masaj yapar şekilde göz ve ağız kenarlarınıza uygulayın, eğer boyun kısmınızda da kırışıklıklar başladıysa bu kırışıklığı ortadan kaldırmak için 10 dakika boyunca nemlendirici kremleri masaj yapar gibi sürmelisiniz. Göz kırışıklıkları için bir diğer tavsiyemiz de soda limondur. Soda(maden suyu) ve limonu sadece içecek olarak düşünmeyin, buz kalıplarınıza bu karışımı koyun ve buz olduktan sonra kırışıklık olan bölgelerinize düzenli olarak uygulayın, bir süre sonra kırışıklıkların azaldığını fark edeceksiniz. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
rihanna-guzellik-sirlari
Rihanna Güzellik Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bagisiklik-sistemini-guclendiren-yiyecekler
Bağışıklığı Güçlendiren Besinler

Kapat