35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı
17 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 9.192 kez okundu.

 

İleri Yaşlarda Cildinize İyi Bakın

  •    35 yaş yolun yarısı deseler de biz ileride kötü durumlar ile karşılaşmamak için cilt bakımını aksatmamalıyız. Yapılan araştırmalarda erken yaşlarda önlem alarak bakım yaptıran kişilerin yaşının ilerleyen dönemlerinde cilt kırışıklıklarının daha az olduğu tespit edilmiştir. Cildimizin altında kolajen maddesi yer alır, krem ya da doğal ürünler ile bu madde uyarılar ve cildin gençleşmesi sağlanır.
  •    Bayanlar ne yazık ki erkeklere göre pek şanslı değiller, bayanların vücudundaki yağ fazla olduğu için ilerleyen zamanlarda bu azalan yağ nedeni ile ciltte buruşma, kırışık gibi istenmeyen durumlar baş göstermeye başlıyor. Bu yüzdende bayanlar erkeklere göre cilt bakımına daha fazla önem veriyorlar.
  •    Cildimizin kırışmasındaki nedenler arasında kirli hava, sigara ve güneşin etkileri yer alıyor ama daha önemlisi yüzümüzdeki kırışıklıkları çoğu mimiklerden kaynaklanıyor. Dikkat ederseniz en çok kırışıklık alın ve göz çevresinde oluşmaya başlar. Bu oluşum; gülme, sinirlenme, bağırma ve şaşırma gibi eylemlerden dolayı yüzümüzün aldığı şekillerden meydana geliyor. Gülmek güzeldir ama sürekli gözlerimizi kısarak gülersek göz altı ve çevresinde ciddi çizikler oluşmaya başlayacaktır. Bu kötü oluşumların önüne geçmek için de gerekli cilt bakım tedbirlerini almamız gerekiyor.
  •    Yüz kırışıklıklarını engellemek için yüz lpg’si denilen bir yöntem var, bu yöntem için Lift altı isim bir makine kullanılıyor. Bu cihazın amacı cildin inceleyip zayıflayarak kırışmasını engellemek için cildi sürekli kalın tutmaktır. Bu hayatımız boyunca uygulanması gereken bir yöntemdir, ayda 10-12 defa günde 30’ar dakika olmak üzere seanslar uygulanır, haftada 3 defa yapılan bu uygulama 15. Seanstan sonra haftada bir uygulanmaya başlanır. Hayatımızın akışında nasıl manikür, pedikür yaptırıyorsak yüz lpg’si de hayatımızın bir parçası olmalı. Bu taktik şimdilik dışarda yapılıyor fakat ev kullanımı için yüz lpg yöntemi yakın zamanda çıkacak.
  •    Bir diğere yöntemde cildin ısıtılmasıdır. Cilt altında bulunan kolajen ısıya maruz kaldığı zaman harekete geçer ve bu sayede cilt canlanmaya başlar. Sıcak bölgelerde yaşamıyorsanız IPL tedavisi ile kolajenleri uyararak cildinizi kalınlaştırıp genç bir görünüm kazanabilirsiniz. IPL tedavisi, 20 günde 1 defa 20 dakikalık seanslar ile uygulanıyor. Cildimizdeki kolajenler ısıtarak uyarılıyor ve cilt tabakası kalın bir hal alıyor. Her seanstan 3 gün sonra cildinizdeki değişiklikleri gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz, bu seansı 3 defa tekrarlamak yeterli oluyor. 30 yaş bayanlar için IPL tedavisi uygun iken, 35 yaş için lif altı tedavisi daha uygundur.
  •    Cilt temizliği 35 yaş cilt bakımının en önemli unsurudur, 2-3 haftada bir defa cildin temizliği özenle yapılmalıdır.  Cildinie uygun sabunu seçmelisiniz, her sabunun asit oranı farklıdır, bu yüzden uygun sabun seçmezseniz cilt temizliğinin bir önemi kalmaz. Sigara içen kişilerin ciltleri içmeyenlere oranla daha erkek kırışmaya başlar, genç bir cilt için sigara içmemeliyiz.
  •    Cilt için düzenli uyumak da şart, günde en az 6-7 saat uyumamız lazım, fazla güneşte kalmamalıyız, illa güneşe çıkacaksak da gerekli koruyucu önlemleri almalıyız. Makyajdan sonra yapılan cilt temizliği de önemli, yağ ve asit bazlı temizlik ürünleri uzun süre kullanılırsa cildi olumsuz yönde etkilemektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
50 Yaş Üstü Bayanlarda Bakım Sırları
50 Yaş Üstü Bayanlarda Bakım Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Çekici Olmanın Sırları
Çekici Olmanın Sırları

Kapat