4 Şifalı Yöntemle Mide Bulantısı Nasıl Geçer

4 Şifalı Yöntemle Mide Bulantısı Nasıl Geçer
8 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.720 kez okundu.

4 Şifalı Yöntemle Mide Bulantısı Nasıl Geçer
Mide bulantısının başlıca sebepleri arasında migren, araç tutması, stres, kaygı, hamilelik, gıda zehirlenmesi, aşırı alkol kullanımı ve vertigo gibi sebepler yer almaktadır. Bunun yanı sıra alerji de mide bulantısına sebep olan olaylardan bir tanesidir. Tabi işin birde ciddi tarafını düşünmek lazım eğer bu saydıklarımızın hiç biri değilse mide bulantınızın sebebi ve kronik bir şekilde sürekli yaşıyorsanız kesinlikle bir doktora danışmalısınız. Diğer bir seçenek olan bu saydıklarımızdan bir kaçını yaşıyorsanız hafif ve genel geçer bir mide bulantısı yaşıyorsunuz diyebiliriz ve bu gibi durumlarda evlerinizde yapabileceğiniz tamamen doğal yollardan elde edilmiş bitkisel yöntemler ile bulantılarınıza son verebilirsiniz. Mide bulantısı nasıl geçer diyenler için işte 4 şifalı yöntem.

Zencefil çayı

Size ilk önerimiz zencefil çayı, zencefilin şifalı ve çok faydalı bir bir bitki olduğu çoğu kişi tarafından bilinmektedir. Mideye çok iyi geldiğinden özellikle hamilelik dönemlerinde bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesidir. Sizde mide bulantınızı hafifletmek için her gün bir yada iki bardak zencefil çayı içebilirsiniz. Zencefil çayı hazırlamanın en doğal yolu ise toz zencefil yerine taze zencefilleri tercih etmek olacaktır.

Tavuk suyu

Kış günlerinin vazgeçilmez çorbalarından bir tanesi olan tavuksuyu çorbası en çok gribal enfeksiyonlardan kaynaklanan mide bulantıların da en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesidir.

Nane-limon

Bir çok tedavide kullanılan nane limon mide bulantısına da iyi geliyor. Nane limon kaynatmak size zor geliyorsa evde tekseniz mide bulantınız da şiddetli bir hal alıyorsa bir kaç yaprak nane atabilirsiniz ağzınıza bu da etkili bir yöntem olacaktır. Nane çayı da mide bulantısına iyi gelecektir.

Papatya çayı

Ve size son önerimiz olan papatya çayı sayesinde de mide bulantı sorununuz ortadan kalkacak. Papatya sadece mide için değil tüm vücudumuz için şifalı bir bitkidir. Papatya çayını bayanlar adet sancısı çektiklerinde de çokça kullanmaktadır. Mide bulantısı nasıl geçer diyenler  için papatya çayını kaynatıp hem stres hem de sizi sakinleştirmesi hemde mide bulantısına iyi gelmesi ile etkili bir özelliğe sahip.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cay-icmenin-faydalari-nelerdir
Çay İçmenin Faydaları Nelerdir ?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sac-uzatma
İnce Telli Saçlarınız Varsa Bunu Okumalısınız

Kapat