5 Maddeyle Hızlı Makyaj Yöntemi

5 Maddeyle Hızlı Makyaj Yöntemi
1 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 1.877 kez okundu.

Hayatımızın koşturmaca ile geçmesi yüzünden hızlı kararlar verip, kararı uygulamak büyük bir zaman tasarrufu kazanmamıza sebep olmaktadır. Özellikle iş hayatına atılan kadınların makyaj konusunu pratik yolla çözümlemeye gitmeleri en büyük sorunları diyebiliriz. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizin temiz olduğuna emin olmalısınız. Unutmayın ki pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öncelikle temiz bir cilde sahip olmanız gerekmektedir. Makyaj, bayanlar için olmazsa olmaz konulardan birisi olduğu için haliyle günlük hayatın getirdiği koşturmaca ile birlikte hızlı makyaj yöntemleri en önemli uygulamalar arasına giriyor. 5 maddeyle birlikte hızlıca makyaj yapacak olursak eğer:

1- Gün ışığının orantılı olduğu bir alanda fondöten sürme işlemiyle makyaja başlayabiliriz. Fondöteni dairesel hareketlerle iyice cildimize yedirdikten sonra fazla gelen kısımları tampon uygulamasıyla bir mendille çok bastırmadan silebilirsiniz. Sabah makyajının koşullarından birisi de mat görünümü yakalamaktır. O yüzden fondöten uygulamasını bitirdikten sonra cildinize en uygun renkteki pudrayı cildinize sürmeniz gereklidir. Gözaltınızda torbalanma sorunu varsa eğer pudrayı kullanmadan önce kapatıcıyı kullanmayı ihmal etmeyin.

2- Gündüz vakti uykudan yeni kalktığınız için gözleriniz yorgun olur. Gözlerinizin yorgun görüntüsünü canlandırmanız için canlı renkteki farları kullanmanız gereklidir. Örnek verecek olursak eğer turkuaz canlı bir renktir. Hem de gözlerinizin kısıklığına da açık renkler iyi gelecektir. Hızlı makyaj yöntemleriyle birlikte gözlerinizin alt bölümüne aydınlatıcı da kullanabilirsiniz. Üst kirpik kısımlarının belirgin hale geldiği yerden itibaren eyeliner ve ya siyah kalem sürebilirsiniz. Alt kirpiklerinize ise üst kısımdan daha az bir çizgi olacak düzeyde göz kalemi uygulayın. Böylelikle daha iri göz makyajına sahip olacaksınız.

3- Göz makyajında da belirttiğimiz gibi gündüz vakitlerinde açık tonları kullanmak iyidir. Ruj seçiminizi de açık tonlardan yana yapmalısınız. Gözlerinize sade bir makyaj yaptıysanız ve dudaklarınız dolgun yapılıysa, koyu renkli ruj seçimi de yapılabilir.

4- Allık kullanımınız da yüz şeklinize en uygun yöntemi kullanmanız gereklidir. Sabah makyajı için uygun tonlar arasında uçuk pembe, açık şeftali ve benzeri yumuşak gölgelendirme işlemleridir. Ayrıca unutmamalısınız ki abartılı bir allık, gece makyajında da hoş görüntü sağlamayacaktır.

5- Son maddeye gelecek olursak eğer maskara uygulaması yapacağız. Hızlı makyaj yöntemimizi maskara uygulaması yaparak bitireceğiz. Hızlı makyaj yöntemleri arasında bulunan rimel sürme işlemini mutlaka kirpik dilerinden başlayarak yapmalısınız. Ayrıca gündüz makyajlarında iki kat daha fazla rimel uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler
Baş Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kanseri Yenmek
Kanseri Yenmenin Yolları

Kapat