6 Aşamada Mükemmel Saçlar

6 Aşamada Mükemmel Saçlar
29 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.632 kez okundu.

mükemmeş-saçlar-3

İnsan vücudu görüntüsüyle bir bütünlük oluşturur. Bütünlüğü güzel bir cilt, hoş bir yüz ve uzun ve güzel saçlar oluşturmaktadır. Her insan olduğundan daha güzel ve sağlıklı görünmek ister. Bunun için birbirinden farklı yöntemleri uygulamaya çalışır. Çağımız yaşantısı yüzünden gerek tükettiğimiz yiyecek ve içecekler gerekse de etrafımızdaki kimyasal maddeler yüzünden saçlarımıza doğal bakım yapamıyoruz ve doğal bir halde uzamasını sağlayamıyoruz. Bu yazımızda saçlarınızı nasıl tamamen doğal bir şekilde uzatabileceğiniz yöntemlerini hazırladık. Bu öneriler ile daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız.

  • Saçlarınızın kesinlikle doğal ve sağlıklı şekilde uzamasını amaçlıyorsanız, yaklaşık 6-8 hafta aralığında saç uçlarınızda bulunan kırıkları almanız etkili olacaktır.

Bu şekilde yıpranmış ve kırık saçlardan arınacaksınız.

  • Saç bakımı yaparken genellikle zeytinyağı, jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağı vb. doğal yağ kullanımı yapmanızı öneririz.

Bu yağlara destek olarak 3 damla lavanta yağı,3 damla biberiye yağı, sedir ağacı yağı, kekik yağı ve jojoba yağını birbirleriyle karıştırarak, kısık ateşte pirişin. Saç derinize iyice yedirerek saçların doğal uzamasını sağlayabilirsiniz.

  • Ilık zeytinyağı içerisine yumurta akı ilave ederek saçlarınıza uygulayın. Ortalama 1 saat boyunca saçınızda beklettiğiniz takdirde saçlarınız, normalinden 10 kat daha sağlıklı bir yapıya bürünecektir.

Çok eski dönemlerden beri bu yöntem uygulanmaktadır.

mükemmeş-saçlar-2

  • Saçın hızlıca ve sağlıklı şekilde uzaması için bol bol su tüketmeniz faydalı olacaktır.

Günlük yaklaşık olarak 1.5-2 litre su tüketimi yapmanız, metabolizmanızı hızlandırır ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Böylelikle saçlarınız güçlenmiş olur. Unutmayın güçlü yapıdaki saçlar çok hızlı uzar. Ayrıca çok su tüketmeniz saçlarınızın nemli olmasını sağlayarak hemen kırılmasını engeller.

  • Gün içerisinde sabah ve akşam olmak üzere 2 kere saç taraması yapın. Saç taraması, kan dolaşımını hızlandırır. Böylelikle saçlarınız ve deriniz daha fazla beslenir.

Beslenmiş saçlar normalinden daha hızlı uzar. Saç kırıklığı olmaması için geniş ağızlı taraklar kullanmanızda fayda var.

 

  • Saçlarınızı fön makinesi yardımıyla kurutmayın. Fön makinesi saçın kurumasını, güçsüzleşmesini sağlar ve nemi saçtan düşürür.

Aklınızdan çıkarmayın ki güçsüz saçlar çabuk kırılır. Fön makinesi yerine suyu iyi çeken bir havlu ile çok baskı uygulamadan kurutun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gece makyajı
Gece Boyu Kalıcı Makyaj Yapmanın 4 Sırrı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-eritmenin-yollari
Göbek Eritmenin Yolları

Kapat