Adet Söktürücü Doğal Yöntemler

Adet Söktürücü Doğal Yöntemler
23 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 7.269 kez okundu.

Sancılara neden olan, bir çoğumuzun ağrı kesiciler olmadan atlatamadığı regl döneminin ne kadar önemli olduğunu o dönemin geciktiğinde anlarız. Birkaç gün olan adet gecikmeleri normal kabul edilse de, en fazla 35 gün sonra adet olunması beklenir. Kısacası 1 haftadan daha uzun süren gecikmeler, adet gecikmesi olarak kabul edilir. Biz bayanlar; stres, iş değişikliği, ev değişikliği, duygusal değişimler gibi birçok durumda regl döngüsü de olumsuz etkilenir. Çünkü rahim ile beyin arasında çok hızlı bir iletişim vardır. Bazı kadınların adet gecikmesi şikayeti 1 ayı, 2 ayı hatta 3 ayı bulabilmektedir. Bu gecikmelerin altında birçok neden rol almaktadır. Biz bu faktörlere başka bir yazımızda yer vereceğimiz. Bu yazımızda ise, tüm belirtileri olmasına rağmen adet olamadığınız dönemlerde, adet söktürücü ilaç ya da iğneler yerine yapabileceğiniz doğal, bitkisel formüllerden bahsedeceğiz. Peki, adet söktürücü doğal yöntemler nelerdir?

Soğan Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun neredeyse çıktığı her programda bahsettiği, kadınların hormonal düzeninin dengelenmesini sağlayan, kadın hastalıklarına karşı koruyucu olarak gösterdiği soğan kürü, adet gecikmeleri ve düzensiz adetler için uygulayabileceğiniz bir yöntemdir. Bu kürün aynı zaman adet söktürücü özelliği de vardır. Soğan kürünü yapmak için 1 orta boy kahverengi kabuklu soğanı ikiye ya da dörde böldükten sonra, 1.5 fincan içme suyu ile 5 dakika kaynatıp soğanın suyunu sıcak olarak tüketmek. Bunu günde iki kez, bir sabah bir akşam olarak tüketmeniz ve 15 gün boyunca bu formülü uygulamanız gerekiyor.

Civanperçemi

Bir çoğunuzun adını belki de ilk defa duyduğu bu bitki, tüm kadın hastalıklarına önlem olarak tüketilebilecek bir bitki. Civanperçemi; hem adet dönemindeki sancılar hem de migren ağrıları ve diş apseleri gibi durumların tedavisinde kullanılabilir. Bunların dışında kullanan kadınların önemli bir kısmı, civanperçemi çayının iyi bir adet söktürücü olduğunu söylüyor. Günde 2 kez aç karna içmeniz öneriliyor.

Bal Tarçın Çörekotu 

Bu üçlü yumurtaların çatlaması ve daha çabuk gelişmesi için önerilse de, adet söktürücü özelliği de bulunuyor. Yapmanız gereken 1 tatlı kaşığı bala 1 çay kaşığı tarçın ve 1 çay kaşığı çörek otu ilave edip çiğneyerek tüketmek. Bunu da günde 3 kez tüketebilirsiniz. Bu üç formül de en bilinen ve en etkili adet söktürücü doğal yöntemler arasında yer alıyor.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
el-peelingi-ne-ise-yarar
El Peelingi Ne İşe Yarar

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sac-modeli-ile-kisilik-iliskisi
Saç Modeli ile Kişilik İlişkisi

Kapat