AHA Peeling ve Faydalari

AHA Peeling ve Faydalari
17 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 5.713 kez okundu.

AHA Peeling Nedir

 • AHA peeling, yüzünüzdeki lekeleri, sivilce izlerini, akne izini yok ettiği gibi yüzdeki kırışıkları da kolaylıkla tedavi etmektedir. Sivilceden sonra kalan izleri yok ettiği gibi sivilce oluşumunu da engeller. AHA peeling, cilt kanserine neden olabilecek oluşumlara da yararlı olabilir.
 • Alfa Hidroksi ihtiva eden karışım ile cildinizin üzerindeki cansız tabakalar atılır ve derinin altındaki hücreleri canlandırarak izleri ve lekeleri yok eder.
 • AHA peeling, orta ve yüksek olmak üzere iki çeşittir. İzlerin ve lekelerin çok derin olduğu durumlarda yüksek tedavi uygulanır, çok basitse yüzeysel peeling uygulanarak işlem tamamlanır. Bu uygulama konusunda uzman doktorlar tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra uygulanmalıdır. Kimyasal bir peeling çeşidi olduğundan dikkatli olmak gerekir.

AHA Peeling Faydaları

 1. Yüzünüzde oluşan çizgilerin, kırışıklıkların ve sarkmaların azalmasını ve yok olmasını sağlayabilir.
 2. Cildiniz çok kuruysa nemlendir ve eski canlılığına kavuşur.
 3. Yüzünüzde ve vücudunuzda bulunan birden fazla leke türüne karşı etkilidir.
 4. Ana kullanım alanı ise sivilce ve lekelerine karşı etkilidir.
 • AHA peeling için tedaviye başladıysanız öncelikle cildiniz temizliğine dikkat edip A vitamini içeren kremlerden kullanmanız gerekiyor. uygulanacak her seanstan önce kullanılan bu kremler peelingin daha hızlı sonuç vermesini sağlamaktadır.
 • Yüzeysel bir AHA peeling tedavisinden sonra özellik hassas ciltlerde kızarma, soyulma ve kaşıntı gibi durumlar yaşanabilir. Bu sorun çok ileri boyutlarda olmaz ama öyle bir sorun karşısında doktorunuzdan yardım almanız gerekir. Bu tür sorunlar genelde peeling yaptıran kişilerin gerekli önlemi almamasından kaynaklanır. Fazla güneşe çıkmamak gerekir, çıkacaksanız da koruyucu kullanmalısınız.
 • AHA peeling uygulamasının iyi yanı kişilerin acı çekmeden tedavi sürecini tamamlamasıdır.

AHA peeling Nelere Dikkat Edilmelidir

 1. AHA peeling yaptıracaksanız öncelikle seans yapılan yer sıcak olmamalı, böyle bir durumda işlemi yapacak uzmanı uyarınız.
 2. Tedavi sonrasında ciltte kabuk oluşursa kesinlikle el ile koparmayın, aksi takdirde istenmeyen izler ile karşılaşabilirsiniz.
 3. AHA peelingte dikkat etmeniz gereken diğer husus, 6 ay süresince güneşten korunmanız gerektiğidir.
 4. Günlük düzenli nemlendirici krem kullanmalısınız, cildinizdeki lekeler yoğunsa ve yüksek peeling uygulattıysanız daha etkili nemlendirici kullanın.
 5. Ben bu peelingten sıkıldım diyerek yarım bırakırsanız parlak ve canlı bir cilde elveda dersiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göz-altı-morlukları
Gözaltı Morluklarına Bitkisel Çözümler ile Elveda

Kapat