Akmayan Makyaj Sırları

Akmayan Makyaj Sırları
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.892 kez okundu.

Akmayan Makyajın Püf Noktaları

  • Artık makyaj yapmayan kadın sayısı çok az, karşılaşılan en büyük sorun ise yapılan makyajın uzun süreli kalmayıp akması ve etrafa rezil olma korkusudur. O kadar kaliteli makyaj ürünleri alıp gereğinden fazla para veriyoruz ama yine de makyajımız akmaya devam ediyor ve bu olay bizleri daha çok sinir ediyor. Peki, akmayan makyajın sırları nelerdir?
  • Özellikle makyaj akma sorunu yazın sıcak saatlerinde ortaya çıkar. Öncelikle fondöten kullanmadan önce mutlaka cildinize nemlendirici sürerseniz makyajın akması kaçınılmaz olacaktır, bu yüzden renklendirici nemlendirme yöntemini kullanmanız gerekiyor. Renkli nemlendiriciler sayesinde yaz aylarında yüzünüzde oluşan değişik renk kombinasyonlarında da kurtulmuş olursunuz. Açık bir ten renginiz varsa hafif ve orta renk, biraz daha esmerseniz orta ve koyu renk nemlendiricileri tercih edebilirsiniz.
  • Far yaparken kullandığınız rengin koyu olmamasına ve kreme benzer bir yapıda olmasına önem verin. Eğer esmerseniz ve far rengi de çok koyu olursa hoş olmaz, bu yüzden parlak ve yoğun bir renk kullanmak daha güzel ve çekici gösterecektir. Gözün alt ve üst kısmına kalem kullanma zorunluluğunuz yok ama göz yapınız illa ki bunu gerektiriyorsa sıvıya dayanıklı eyeliner ve kalem seçmeniz gerekecektir.
  • Akmayan makyaj için gerekli en önemli malzeme ise pudradır. Mesela kapatıcı kullanırken bir miktar pudra sürmek makyajın akmasını önleyecektir. Eğer krem şeklinde olan allıklardan kullanıyorsanız bu makyajınızın daha az dayanmasına neden olur, allığı sürdükten sonra yine az bir pudra sürerseniz akmayı engellemiş olursunuz.    
  • Cildiniz bronzlaşmış ise hafif bir allık yapın ve dudaklarınıza parlatıcı sürerek gösterişli biri haline gelin.
  • Ruju istediğiniz gibi süremiyorsanız ve her defasında kenarlara taşırıyorsanız, az bir fondötene parmağınızı batırın ve taşan ruj yerlerine sürerek yayın, bu sayede hem kalıcı hem de güzel bir görüntü yakalamış olacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt_koruma_12012015_1
Cildinizi Soğuktan Koruyun

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
berguzar-korell-guzellik-sirlari
Hande Yener ve Bergüzar Korel Güzellik Sırları

Kapat