Akne ve Sivilcelerin Tedavisi

Akne ve Sivilcelerin Tedavisi
19 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.136 kez okundu.

Akne ve Sivilcelerin Tedavisi

Stres, sağlıksız ve dengesiz beslenme ve bir takım dış faktörlerin etkisiyle yüzümüzde sivilce ve akneler meydana gelmektedir. Bu durum insanları sosyal, psikolojik, duyuşsal ve fiziksel olarak olumsuz yönde etkilemektedir. Yüzünde akne ve sivilce olan insanlar günlük hayattaki işleri yüzlerindeki akne ve sivilcelerden dolayı sekteye uğramaktadır. İnsanlar yüzlerindeki sivilce ve akneleri görünmemesi için bir takım yöntemler kullanarak gizlemeye ya da kamufle etmeye çalışırlar. İnsanlar bazen, yüzdeki kötü görüntüyü gizlemeye çalışırken komik ya da çirkin bir görüntü ortaya çıkabiliyor. Bizde makalemizde sivilce ve akneleri uygun yöntemlerle tedavi etmenin yollarını size sunacağız. Sivilce ve aknelerin tedavisi için bir takım karışımlar hazırladık. Bu karışımlar aşağıda alt başlıklar halinde verilmiştir. İşte sizin için hazırlamış olduğumuz 5 özel karışım…

1-Karışım
Malzemeler:

1) 100 gr. Alkol
2) 6 adet aspirin
Karışımı hazırlanışı:
Aspirinler ezilir ve alkolle karıştırıldıktan sonra 3 gün saklanılır. Bu karışım sivilceli ve akneli yüz derisine her gün uygulanır.

2-Karışım
Malzemeler:
1) 1\2 fincan domates suyu
2) 1\2 fincan gliserin
3) 1\2 fincan alkol

Karışımı hazırlanışı:
Her üçü bir cam kaba karıştırılır ve iyi çalkalandıktan sonra her gün yüze uygulanır.

3-Karışım
Malzemeler:
1) Taze ceviz
Karışımı hazırlanışı:
Taze cevizin kabuklarının suyu çıkarılarak sivilce üzerine sürülür.

4-Karışım
Malzemeler:
1) 1 çay kaşığı beyaz toz kil
2) 1 çay kaşığı Hidrojen Peroksit
3) 1 adet antibiyotik
Karışımı hazırlanışı:
Antibiyotik toz haline getirilir. Kil ve Hidrojen Peroksit ilave edilip karıştırılır. Yüz derisi temizlendikten sonra akne ve sivilcelerin üzerine sürülüp 30 dakika tutmak lazımdır.5 günden sonra etkisi hissedilecek (Her gün uygulanmalıdır).

5-Karışım
Malzemeler:
1) 1 adet soğan
2) 1 çorba kaşığı yeşil kil
3) 1 \ 2 limon suyu
Karışımı hazırlanışı:
Soğan pişirilip mikserden geçirilir. Kil limon suyunda eritilip (özü limon suyuna karışır) soğanla karıştırılır. Bu karışım sivilceli yüze maske olarak uygulanır.

Bu karışımları kullanarak sizlerde kolayca sivilcelerinizin tedavisinde uygulayabilirsiniz.Ve çok kısa bir sürede sivilcelerinize veda edebilirsiniz. yüzünüzde sivilce çıkmasının bir çok nedeni olabilir nedeni ne olursa olsun kendinize dikkat etmeli ve sivilce oluşumunu tetikleyen şeylerden uzak durmalısınız bu bazen bir besin bazen bir alerji bazense sadece stresten kaynaklı olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yagli-ciltler-icin-evde-maske-yapimi
Yağlı Ciltler İçin Evde Maske Yapımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-aldıran-gıdalar
Kilo Aldıran Besinler

Kapat