Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır
23 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.762 kez okundu.

Akupunktur İle Nasıl Zayıflanır

Geleneksel bir tedavi yöntemi olan Akupunktur denildiğinde benim aklıma ilk olarak ana vatanı Çin gelmektedir. Sadece Çin değil günümüzde bir çok ülkede bu yöntem kullanılmaktadır. Hatta  bir çok kişi eğitim alarak bu yöntemi bir iş dalı olarak kullanmaktadır. Zayıflamak isteyen kişilere önerilen bu yöntem sayesinde kısa sürede olumlu sonuçlar elde etmektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’ nün de bir çok hastalığın tedavisinde kullandığı bu yöntem ülkemizde de son yıllarda bir çok hastalığın tedavisi için önerilmekte ve başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Herhangi bir rahatsızlık demek, vücudun dengesi bozulmuş demektir. Aşırı kilo da vücudun dengesini bozar. Haliyle akupunkturun birçok rahatsızlıkta olduğu gibi aşırı kiloda da etkisi, bozulan dengenin yeniden sağlanması olur.

Akupunktur iğne batırmalı bir tedavi yöntemidir fakat asla acı hissettirmez. Ziyade kıl kopmuş gibi hissedersiniz. Ama siz yine de iğne olmasın derseniz, iğne teması olmadan, lazer tedavisi de mevcuttur.

Tedaviye başlamaya karar verdikten sonra, bazı muayene ve tetkiklerde bulunulur. Daha sonra,  uygun görüldüğü takdirde uygulamaya başlanılır. Kiloya, kişinin çabasına göre de tedavi süresi değişiklik gösterebilir.

İlla çok kilolu olmak gerekmez akupunktur yaptırmak için. Ben kilomdan memnunum böyle kalmak istiyorum derseniz, sizler için de çözümü doktorunuzun belirlediği aralıklarla gidip tedavinizi uygulatmaktır.

İşte şimdi spor ve egzersiz yapmak eğlenceli hale geldi. Artık sistem düzeni sağlandığına göre emeğinizin karşılığını almak an meselesi. Tek yapmanız gereken tedavi süresinde oturtulan yeni alışkanlıklarınızı korumak. Vücut dengenize yardımcı olup, yaratıldığı mükemmel haliyle çalışmaya devam etmesi için elinizden geleni yapmak.

Lütfen tercih edeceğiniz merkezi çok iyi araştırıp, hijyenik ortamlar olmasına ve tedavinin eğitimini almış özel ve tecrübeli uzmanlar tarafından yapılmasına dikkat edin. Tedaviyi uygulayacak uzmanın, Sağlık Bakanlığı tarafından verilmiş, ‘Akupunktur Tedavisi Uygulama Yetki Belgesi’ne sahip olması gerekir.

Kış yeni başladı. Sen de yaza fazla kilolarından kurtulmuş şekilde, kendinden emin olarak girmek istiyorsan, tedaviye başlamaya hazırsın demektir.Bunun için ilk olarak doktorunuza danışmalı ve en uygun tedavi yöntemini belirlemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ev-yapimi-maske-tarifleri
Ev Yapımı Cilt Maskesi Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sems-aslan-peeling
Şems Aslan Peeling Önerileri

Kapat