Alkali Suyu Nedir, Nasıl Elde Edilir, Faydaları Nelerdir?

Alkali Suyu Nedir, Nasıl Elde Edilir, Faydaları Nelerdir?
29 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 5.009 kez okundu.

Alkali Suyu Nedir?

 • Su içindeki değerler canlıların yaşam kalitesini de belirlemekte önemli rol oynar. Su içerisindeki PH değeri suyun kalitesini göstermektedir, suyun normal mi, alkali mi olduğunu PH değerlerinden anlayabiliriz. Su içinde hidrojik iyon çok ise su asidik olur, hidrosit oranı fazla ise alkali suyu olur. PH değeri 7-6-5… olan sular asidir, 7 olanlar normal, 7 ve üstü olanlar ise alkali olarak bilinir. PH değeri düşmeye başladıkça su insana zarar vermeye başlar, aksine yükseldiğinde birçok faydası bulunmaktadır.

Alkali Suyunun Faydaları

 1. Alkali suyunda PH değeri fazla olunca antioksidan özelliği artar ve bu da insan sağlığına oldukça yararlıdır. Zamanla, yediklerimiz, içtiklerimiz, kullandığımız ilaçlar, çevresel faktörler nedeni ile vücudumuzda asidik maddeler birikmeye başlar ve alkali su tükettiğiniz zaman bu pisliklerin vücuttan atılmasını sağlayabilirsiniz.
 2. İnsan sağlığını bozan etmenler arasında susuzluk başrol oynar. PH değeri düşük su içtiğinizde aslında ihtiyacınız olan suyu tam olarak karşılayamazsınız. Alkali su sayesinde vücut tam kapasitede su ihtiyacını sağladığı için sağlığa oldukça faydalıdır.
 3. Alkali su vücuttaki oksijen oranını artırır, kanser gibi hastalıkların daha bünyede oluşmasına müsaade bile etmez. Çünkü, yeteri kadar oksijen ve alkali suyunun bulunduğu bir yerde kanser hiçbir şekilde oluşamaz.
 4. Yediğimiz besinlerde asidik oran yüksek olduğunda kişide fiziksel ve psikolojik sağlık sorunları yaşanabilir. Alkali suyunun faydalarından biri de PH değerini dengelediği için psikolojik sorunları da önleyebilmektedir.
 5. Özellikle kışın soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklara yakalanırız, eğer Alkali su içerseniz bağışıklık sisteminiz kuvvetlenir ve kolaylıkla hastalığa yakalanmazsınız. Eğer hasta olduysanız bu su sayesinde normalden daha kısa sürede eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz.
 6. Alkali suyunun yararlarından diğeri de bağırsakları, böbrekler temizler. Kolon temiz olmadığı zaman kansere kadar birçok ölümcül hastalık kol gezer, alkali suyu ise kolonu temizleyerek sizi büyük bir dertten kurtarır.
 7. Bu mucize suyun sıradaki faydası ise bayanları çok sevindirecek. Alkali suyu ciltteki su dengesini düzenleyerek cildi nemlendirir ve bu da kişinin daha genç ve güzel görünmesine olanak sağlar. Hücreler yavaşladıkça yaşlanma başlar, alkali ise tekrar hızlandırarak size gençliğinizi geri verebilir.
 8. Alkali suyunu hepimiz diyet için sunulduğunda gördük. Yağ yakma gibi meziyetlerinin olması nedeni ile kilo vermeye yardımcı bir unsur olarak da kabul edilmektedir.
 9. Enerjiniz çok azaldıysa, aşırı halsizseniz, baş ağrılarınız arttıysa, odaklanma sorunu yaşıyorsanız alkali suyunu için ve siz de bundan yararlanın.
 • Aslında alkali suyun resmi olarak yararlı diye bir kanıtı yoktur, bir grup yararlı dese de, karşıt bir grup da zararları bile var diyor. Bu yüzden, ciddi bir hastalığınız varsa içmeden önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Alkali Suyu Nasıl Elde Edilir

 1. Alkali suyu elde etmek için özel bir cihaz satın alabilirsiniz, aynı artıma cihazları gibi ama o biraz maliyetli olduğu için farklı yöntemler kullanmanızı tavsiye ederiz.
 2. Alkali suyu yapmak için özel damlalar var, en basit yollarından biri budur. Ama biz evde imkanlarımızla yapalım derseniz en basit yöntemden bahsetmek istiyorum. 1.5 Litre suyu içerisine 1 tatlı kaşığı kadar karbonat ilave ederek karıştırın ve alın size alkali su nasıl elde edilir sorusunun en kolay cevabı. Alkali olduğunu nasıl anlarız diyorsanız, PH değerlerini ölçen şeritlerden eczaneden alın ve değerin 8-9 arasında olup olmadığını ölçün.
 3. Alkali su hazırlamak için sıradaki yöntem ise limon. En sağlıklı olanlarından birisi, nasıl olur demeyin, limondaki asit bu olayı çözüyor. 2 litrelik bir sürahi içerisine 1 tane orta boy limonu dilim dilim doğradıktan sonra suyun içine atın ve yarım gün boyunca mutfakta, masanın üstünde bekletin. Artık sağlıklı alkali suyunuzu gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Evde Ayak Bakımı
Evde Ayak Bakımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lekesiz bir cilde sahip olabilmek
Lekesiz Cilt İçin Öneriler

Kapat