Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları
4 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 3.633 kez okundu.

Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Bayanlar için en bakımı zor olan alanlardan bir tanesi de saçlardır. Özellikle yağlı saçlı kişiler için saç bakımı daha zor bir hal almaktadır. Saçınız için tercih ettiğiniz ürünlerinde bu kapsamda büyük önemi olmaktadır. Her zaman doğal ürünleri tercih etmeyi denemelisiniz. Bu şekilde daha canlı ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. Aloe vera günümüzde pek çok güzellik ürününün içeriğine girmiş, faydaları bilimsel çalışmalar ile ispatlanmış popüler bir bitkidir. Zambakgillerden olan bitki görünüm itibariyle kaktüsü andırır. Halk arasında sarısabır olarak ta bilinir. Yumuşak yaprakları ezildiğinde ortaya çıkan şeffaf görünümlü jelimsi sıvı hem cilt hem saç bakımında faydalı özler içermektedir. Yaraları iyileştirme gücüne sahip bu jel doğrudan cilde tatbik edilerek kullanılabildiği gibi, formüle edilmiş ürünler de kullanılabilir. Son derece güvenli sayılan Aloe Vera’nın bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Ancak tüm bitkisel ürünlerde olduğu gibi alerjik bünyelerin küçük bir test yapmasından fayda vardır.

Aloe vera jelinin saça faydaları, bitki jelinin nemlendirici özelliklere sahip olmasından gelir. Ayrıca içeriğinde yüksek konsantrasyonlu zengin mineral ve amino asitler bulunmaktadır. Doğal bir anti histaminiktir. Özellikle doktorlar tarafından yanık tedavilerinde bile destekleyici olarak önerilen aloe vera, saç diplerinde bulunan derinin nemlenmesini sağlayarak. Sağlıklı ve yumuşak kalmasını sağlar. Kepek oluşumunu önler. Saç köklerinin bulunduğu deri tabakasının bakımı en az el ve yüz bakımı kadar önemlidir. Sağlıklı saç yapısına sahip olabilmek için bu bölgede ki deri tabakasının güneş ışınlarından korunması ve düzenli olarak nemlendirilmesi gereklidir. Aloe vera bunu doğal yollardan herhangi bir yan etkiye yol açmadan sağlayabilmektedir.

Bitkinin anti bakteriyel özellikleri kafa derisinde oluşabilen mantara bağlı bazı rahatsızlıklara bağlı saç dökülmelerinin de önlenmesinde etkilidir. Özellikle yağlı saç derisine sahip kişilerin kullanması tavsiye edilen Aloe Vera, yağ dengesini sağlayarak saçların temiz kalmasını kolaylaştırır. Kolaylıkla bahçede ya da balkonlarda yetiştirilebilen bitkiden elde edilen jel direkt kullanabilir. Yapraklarının sıkılması ile elde edilebilecek suyun yanı sıra ürünün özleri ile hazırlanan şampuanlar da saç bakımı için faydalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Lahana İle Zayıflama
Lahana İle Zayıflama

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Gölgeli Makyaj Nasıl Yapılır1
Gölgeli makyaj nasıl yapılır

Kapat