Altın Çilek İle Zayıflama

Altın Çilek İle Zayıflama
2 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 1.618 kez okundu.

Altın Çilek İle Zayıflama

İnsanoğlu, iş yaşamının doğurduğu nedenlerden dolayı masa başı yani hareketsiz yaşama yönelmek zorunda kalması ve hazır gıda ağırlıklı beslenmesinden dolayı kilo kontrolünde zorlanmaktadır. Kilo vermek adına birtakım çareler aramaya başlamıştır. Bu anlamda hem kilo vermek hem,  kilo verirken sağlıklı kalmak hem de lezzetli bir meyve yardımıyla kilo vermek bir çokları tarafından tercih sebebi olmaktadır. Altın çilek ile zayıflama kullanılan yöntemlerden biridir. Bu meyvenin ana vatanı Kolombiya olmasına rağmen bir çok Asya ve Avrupa ülkesinde yetiştirilen, son yıllarda ise ülkemizde de yetiştirilip satışı yapılan bu mucizevi meyve, sarı renkte, hafif tatlı ve kayısı görünümünde bir meyvedir.

Son derece düşük bir kaloriye sahip olan ve mayhoş bir tadı olan bu meyvenin kilo verdirme haricinde aynı zamanda bir vitamin deposudur. Kalsiyum, fosfor ve potasyum gibi mineraller açısından son derece önemli olan altın çilek A, C, B1, B2, B6, B12 vitamini açısından son derece önemlidir. Altın çilek meyvesi çok güçlü bir lif yapısına sahip olduğu için, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Bağırsakları hızlandırması yönüyle de hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır. Protein bakımından son derece güçlü olan bu meyvemiz%16 oranında protein içermektedir. İdrar söktürücü olması bunun yanı sıra bağırsak hareketlendirmesi nedeniyle vücutta genel bir temizlik görevi görmektedir. Altın çileğin sağlığa birçok faydası vardır. Güçlü bir ağrı kesici olması yanında aynı zamanda astım tedavisinde de kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalarda kansere iyi geldiği ve lösemi hastalarına tedavi döneminde olumlu etkileri vardır.

Diyabet rahatsızlığı olan hastaların da tedavisinde olumlu sonuçlar doğuran bu meyve severek tüketilmektedir. Altın çilek meyvesine marketlerden ve pazardan kolayca ulaşabileceğiniz gibi aktarlardan da meyvenin kurusuna kolayca ulaşabilirsiniz. Zayıflama amacıyla kullanmak istendiğinde altın çilek hapını kahvaltıdan önce iki adet içmek gerektiği gibi akşam yemeğinden önce ise bir adet bol su ile alınması önerilmektedir. Hem zayıflarken hem de sağlığınıza fayda sağlayabilirsiniz. Güçlü oranda c vitamini içermesi nedeniyle cildi güzelleştirip kansere karşı da koruyucu rol üstlenmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı
Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Cilt Kapatıcısı
Cilt Kapatıcısı

Kapat