Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler
14 Mart 2016 tarihinde eklendi, 4.270 kez okundu.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Kadınlar hayatlarının en özel anı olan anneliğe adım attıkları ilk an o güzeller güzeli bebeklerini beslemek için emzirmeye başlarlar. Ancak bazı durumlarda anne sütünün yeterli gelmediği görülebilir. Sağlıksız beslenen annelerin süt üretimi de yetersiz olabilmektir. Ancak en çok su içmek sütü arttırıcı etki gösterir. Böyle bir durum söz konusu ise doktor görüşü alarak ek mama desteği alınabilir.

Çünkü karnı doymayan Bebek sürekli ağlar ve huzursuz olur, anneler bunun sebebinin bebeğinin doymaması olduğunu fark edemeyebilirler. Bu durumun beslenmeyle ilgisi pek yoktur. Çok yemek yiyerek sütünüzü arttıramazsınız. Sütünüzü arttırmak için bol bol su içmelisiniz ve sıvı tüketmelisiniz. Besleyici özelliği olmayan abur cuburlardan uzak durarak protein açısından zengin gıdalar tüketmeniz gerekir.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne sütünü arttıran yiyecekler özellikle yeşilliklerdir. Ancak maydanoz gibi yeşil bitkilerin anne sütünü azalttığı bilinmektedir. Et, balık, tavuk ya da yumurtayı düzenli tüketmelisiniz. Ayrıca dereotu ve tere bitkisi süt üretimini arttırıcı özelliği ile bilinir. Helva da sütü arttırıcı bir besindir ancak dikkatli tüketilmelidir. Sağlıklı bir beslenme şekliniz varsa sütünüz de kaliteli olacaktır. Bulgur, sütlaç gibi besinler de sütü arttırıcı özelliğe sahiptir. Her annenin sütü bebeğine yeter ancak bazı durumlarda yetersiz gelen sütün yeterli gelmesini sağlayacak bir yöntem yoktur. Bu yüzden doktorunuz gerekli görürse formül mama kullanmamak konusunda direnmeniz bebeğinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Neler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler Neler

Havuç, süt kanallarını geliştiriyor

Havuç da anne sütü için gerekli besinler arasında gösterilmektedir. Havucun içerisinde yer alan fitoöstrojen sayesinde bayanlarda meme dokusu daha iyi şekilde gelişmekte ve sağlıklı bir şekilde süt oluşumunu sağlamaktadır. Östrojen hormonu meme dokusu içerisinde yer alan süt kanallarını geliştireceği için anneler daha sağlıklı bir şekilde süt verebilecekler.

Öneri: Salatalarınızda özellikle hamilelik dönemlerinizde ve doğumdan sonra mutlaka 1 havuç ekleyin. Bu şekilde havuç tüketimini de alışacaksınız. Sizlerde sağlığınıza dikkat etmek ve sütten kesilmemek için önermiş olduğumuz bu besinleri tercih edebilirsiniz. Tabi ki her şeyi denemeli öncelikle doktorunuz le görüşmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pratik-güzellik-sırları-3
Pratik Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
hamilelikte-folik-asit-iceren-besinler
Hamilelikte Folik Asit İçeren Besinler

Kapat