Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı

Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı
25 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.890 kez okundu.

Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı

Güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak tüm bayanların ortak hayallerinden birisidir. Bu hayali gerçekleştirmek çok zor bir durum değildir. Sağlıklı beslenmek, günde en az iki litre su ve sıvı tüketmek, çeşitli egzersizler yapmak en kolay yöntemlerdendir. Fakat yaş ilerlemesinden kaynaklı olan sorunlar dolayısıyla cilt yaşlanır, kırışıklıklar oluşur ve cilt nemsiz, mat bir görünüm almaya başlar. Tüm bunlar engellenemez fakat ilerlemesi yavaşlatılabilmektedir. Özellikle 45 yaşından sonra artan bu gibi sorunlar için geliştiren kimyasal yöntemlerin dışında, doğal yöntemlerde bulunmaktadır. İlerleyen yaşların etkilerini azaltmak için kullanılan doğal yöntemlerden en etkilisi antiaging maskeleridir. Antiaging maskelerinin genel amacı, yaşlanma etkilerini azaltmak, cildin kendisini toparlamasını sağlamak ve nem değerlerini olabildiğince yükseğe çıkararak genç görünüm sağlamaktır. Uygulama amaçlarından hareketle, diğer bir adına olgun cilt maskesi demek yanlış olmamaktadır.

 Antiaging maskelere ve uygulamalarına örnek olarak bir kaç tarif verelim:

Antiaging maske konusunda en çok kullanılan malzeme kakao ya da kakao yağıdır. Çünkü içeriğinde bulunan birçok toksin atıcı maddelerle cilt gençleştirme, parlaklık kazandırma özelliğine sahip olan kakao, yaşlanma etkileriyle savaşarak cildin eski elastikiyetini kazandırarak olumlu etkiler yaratmaktadır. Aynı zamanda cildi herhangi bir ihtimale karşı, oluşan alerjik reaksiyonlardan korumaktadır. Maske yapımı için elimizde olması gereken malzemeler, kakao tozu, bal, kolajen üretimini arttıran avokado meyvesi ve cilt için önemli yağları içeriğinde barındıran tarçın olmaktadır. Karışım miktarları ise, 1 tane ezilmiş avokado, 3 yemek kaşığı kakao tozu, 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçındır. Bu malzemeler iyice karıştırılarak, cilde yuvarlak hareketlerle uygulanır. Yaklaşık 25 dakika bekletildikten sonra, isteğe göre soğuk ya da ılık suyla temizlenir. En etkili sonuçlar için, haftada en az iki defa uygulamanız gerekmektedir.

Diğer bir maske için kullanılacak olan malzemeler, 1 çay kaşığı bal, 1 fincan taze yaban mersini, 1 çay kaşığı sıkılmış limon suyu, 1 fincan çekirdeksiz üzüm, 1 çay kaşığı jelatin tozudur. Yaban mersini ve üzüm iyice yıkandıktan sonra blender konulur ve çekilir. Tam olarak çekildiğinden emin olduktan sonra, limon suyu, bal ve jelatin tozu da karışıma eklenir ve karıştırılır. Temizlenen cilde yuvarlak hareketlerle uygulanır ve 10 dakika kadar bekletildikten sonra soğuk su ile temizlenir. Bu maskeyi en az 4 gün düzenli olarak uyguladıktan sonra, haftada bir gün olarak uygulamaya devam etmeniz gerekmektedir. Bu maske sayesinde ciltte oluşan kırışıklar azalmış olacak ve sarkmalar en aza indirgenmiş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dermoterapi-yontemi-ile-cilt-bakimi
Dermaterapi Yöntemi ile Cilt Bakımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
inci-tozu-maskesi
İnci Tozu Maskesi

Kapat