Aseton Olmadan El-Ayak Ojesi Nasıl Çıkartılır

Aseton Olmadan El-Ayak Ojesi Nasıl Çıkartılır
31 Mart 2015 tarihinde eklendi, 8.723 kez okundu.

Asetonsuz Oje Çıkarma Yolları Nelerdir

Oje sürmeden dışarıya çıkan bayan yok denecek kadar az. Peki, aseton olmadan doğal yollar ile oje nasıl çıkartılır?

Bayanların tırnaklarındaki ojeyi çıkartmak için kullandıkları oldukça güçlü bir kimyasal etkiye sahip olan aseton aslında insan sağlığı için oldukça zararlı bir etkiye sahiptir. Piyasada her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz ucuz asetonlar çok güçlü olduklarından zaman içerisinde el ve ayak tırnaklarınızın tahriş olup zarar görmesine yol açacaktır. Bu sebeple hem daha sağlıklı olan hem de daha hesaplı olan ev yöntemlerini kullanarak ojenizi kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz.

Evde kendi imkânlarınız ile oje çıkarıcı yapmak istiyorsanız ihtiyacınız olan iki doğal ürün sirke ve limondur. Bu iki ürünün sularını birbirine karıştırarak hem güçlü bir asit elde edecek hem de sağlığınıza hiçbir şekilde zarar vermeden ojeleri çıkartabileceksiniz.

Evde Doğal Aseton Nasıl Yapılır

Evinizde kendi imkanlarınız ile oje çıkarıcı yapmak istiyorsanız öncelikle ellerinizi ya da ayaklarınızı yaklaşık olarak 15 dakika kadar süreyle sıcak su içerisinde tutun. Böylelikle ojelerinizi yumuşayarak daha kolay bir şekilde çıkacaktır.

Öncelikle hemen hemen her evde bulunan limon ve sirkenin sularını eşit miktarlarda karıştırmanız gerekmektedir. Bu eşit orandaki karışımınıza bir pamuk batırarak çıkarmak istediğiniz tırnağınızın üzerine sürüp yaklaşık 30 saniye kadar beklemelisiniz.

Limon ve sirkede bulunan asit dışarıdan satın aldığınız ve güçlü kimyasallar içeren asetona göre biraz daha zayıf olduğu için bu aşamadaki bekleme süreniz doğal olarak biraz daha fazla olacaktır.

Evde oje çıkarıcı yapmak için ihtiyacınız olan temel maddelerden limon ve sirke yok ise çeşitli alkol, bazı diş macunları ya da parfüm kullanarak da ojelerinizi kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Alkol kullanarak ojeleri hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz ancak bu parmak uçlarınızın kurumasına yol açacağından dolayı ardından nemlendirici krem sürmeniz faydalı olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Su Diyeti
Su Diyeti İle 15 Günde 12 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Kapat