Aspirin ile Yüz Cilt Güzellik Maskesi Yapımı

Aspirin ile Yüz Cilt Güzellik Maskesi Yapımı
14 Mart 2015 tarihinde eklendi, 11.319 kez okundu.

Aspirinli Cilt Güzellik Maskesi Nasıl Yapılır

 • Cilt bakımı için aspirinli maskesi nasıl hazırlanır, yapılır? Sivilce geçirmek için uygulanan aspirinle cilt maskesi, faydaları, zararları hakkında bilgiyi makalemizde bulabilirsiniz.
 • Aspirinli yüz maskesinin hazırlanması için ihtiyaç duyacağınız ana malzeme yaklaşık olarak aspirinli-cilt-maskesi3-4 adet aspirin tablettir. Bu karışımı yumuşatmak için 1 çay kaşığı su gerekmektedir. Eğer ki cildiniz kuruysa bir çay kaşığı zeytinyağı kullanmanız yararınıza olacaktır. 1 çorba kaşığı bal kullanarak da bu karışımı tamamlayabilirsiniz.
 • Aspirinli cilt maske yapılışı: Öncelikle bal, zeytinyağı ve suyu bir kase içerisine alın ve bu karışımın yumuşaması için içerisi sıcak su dolu daha büyük bir kase içerisine alın. Aspirini iyice ezerek bütün karışımı güzelce karıştırdıktan sonra karışım orta yoğunlukta bir kıvam almalıdır. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzün temiz olmasına özen göstermelisiniz. Cildinizin akne durumuna göre maskeyi haftada bir kez kullanmanız uygun olacaktır.

Aspirinli Yüz Cilt Güzellik Maskesi Nedir

 • Aspirin bildiğiniz gibi özellikle çocuklarda ateş düşürücü olarak kullanılmakta ve anlık gelişen hastalık durumlarında oldukça etkili olabilmektedir. Aspirin kullanımı elbette ki sadece bunlarla sınırlı değildir. Güzelliğine önem verenler ve yüz görünümünün kusursuz olmasını isteyenler için oldukça önemli bir aspirinli-guzellik-maskesiyere sahip olan aspirin ile yüzünüzü derinlemesine temizleyen bir maske hazırlayabilirsiniz.
 • Eğer ki cildiniz yoğun ve bir türlü geçmek bilmeyen akne sebebiyle tahriş olduysa cildinizi eski haline döndürmek için ve yeni akne oluşmasını tamamen önlemek için aspirin ile hazırlayacağınız maskeyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.
 • Doğal bir yöntem olarak karşımıza çıkan ve bazı özel firmalar tarafından üretilen içeriğinde kimyasal olan temizleyicilerden çok daha faydalı olan bu yöntem ile geçmek bilmeyen sinir bozucu sivilcelerinize tamamıyla elveda deyin.
 • Yaşamımızın bazı dönemlerinde istenmeyen nedenlerde oluşan yara izleri ile mücadele vermekteyiz. Bu yara izlerini en aza indirmek için aspirin oldukça etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Yara izlerinin olduğu kadar özellikle yaz aylarında maruz kaldığımız dik güneş ışığı sebebiyle oluşan güneş lekelerinden kurtulmak için de aspirin oldukça etkili bir yöntem olarak bilinmektedir.
 • Aspirinin içinde oldukça etkili bir madde bulunmakta ve bu madde ciltte oluşan yaraların geniş bir alana yayılmasını önlemektedir. Salisik asit adı verilen bu madde aynı zamanda cilt üzerinde oluşanaspirinli-sivilce-maskesi iltihapların hızlı bir şekilde kurumasını da sağlamakta yaraların derinleşmesini önlemektedir. Aspirin ile yüz maskesi birçok kültürde etkili bir şekilde kullanılan doğal bir yöntemdir.
 • Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olanlar 3-4 tane aspirin tableti, 1 çay kaşığı kadar su ve bir çorba kaşığı baldır. Bu karışımı tamamen harmanlanana kadar bir kap içerisinde karıştırıp istediğiniz bölgeye uyguladığınız takdirde var olan problemlerinizden tamamıyla kurtulabileceksiniz.

Aspirin Maskesinin Cilde Ne Gibi Faydaları Vardır?

 • Psikolojik sorunlar yaşamın ileri evrelerinde ciddi sağlık problemlerine dönüşebileceği gibi zihinde kalıcı bir hasar da meydana getirerek tüm yaşamın olumsuz olarak etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir. Bu sebepten dolayı yüz bölgelerinizde oluşan akne gibi oluşumların köküne inerek bunları olabildiğince yok etmek için birçok etkili yöntem ve teknik kullanılmaktadır. Bu yöntem ve aspirinli cilt maskesinin faydalarıtekniklerden en önemlisi aspirin kullanılarak hazırlanan yüz maskesidir. Bildiğiniz gibi aspirin içeriğindeki etken maddeler ile yüz bölgelerinde birçok probleme kalıcı çözüm getirmektedir.
 • Özellikle ergenlik dönemlerinde ortaya çıkan ve bazı kişilerde yapısal bozukluklardan dolayı ileri yaşlara kadar olumsuz etkilerini sürdürebilen akne, yüz görünümünü olumsuz yönde etkilemekte olup özellikle genç erişkinlik döneminde olan kişilerde ciddi psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.
 • Aspirinli yüz-cilt maskesi yararları kategorisi altında bulabileceğiniz maske tarifini düzenli ve etkili bir şekilde uyguladıktan sonra yüz bölgelerinizde var olan ya da bundan sonraki süreçlerde oluşacak olan aknelerin gelişimini ve yüz bölgelerinde yayılmasını önemli ölçüde engelleyebileceksiniz. Aspirin ile hazırlanan maskenin asıl görevi vücudun derinliklerine işleyerek soruna kalıcı çözüm bulmasıdır. Bildiğiniz gibi akne ciddi bir deri altı enfeksiyonu sonucu oluşan istem dışı üreyen bir hastalıktır.
 • Cilt maskesi olarak hazırlayıp düzenli olarak kullanacağınız aspirin bu deri tabakasının alt tarafına akneler-icin-aspirin-cilt-maskesiişleyerek burada oluşan ve yayılmaya başlayan hastalıklı dokuyu imha etmekte ve aknenin deri dışında kendini göstermesini engellemektedir. Akneye sebebiyet veren enfeksiyonu önemli ölçüde etkilemeyi başaran aspirin ile artık sivilcelerimden kurtulmak istiyorum diyen herkes en uygun koşullar eşliğinde faydalanacaktır. Aspirinli güzellik maskesi ile artık güzelliğinizin farkına verin ve sizlerin hayat enerjinizi söndüren akne gibi ciddi problemlere kalıcı çözüm yolları bulun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler
Saçınızı Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
paraguay-mate-cayinin-faydalari-ve-yan-etkileri
Paraguay Mate Çayının Faydaları ve Yan Etkileri

Kapat