Avokado Saçı Uzatır Mı?

Avokado Saçı Uzatır Mı?
24 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.263 kez okundu.

Avokado Saçı Uzatır Mı?

Bayanlar genelde saçlarının uzun ve gür olmasını isterler. Küçükken büyütülen o saçlar gün gelir dökülüyor diye kesilebiliyor.Çoğu kez tanık olmuşumdur genç kızların saçlarını kestiler diye ağlamalarına. Sizlerde saçlarınızın uzun olmasını ve sağlıklı olmasını isteyenlerdenseniz sağlıklı yolları deneyebilirsiniz. Avokado tropikal iklimlerde yaşayanlar olmak üzere tüm dünyada saç bakım ürünlerinin doğal ürünleri arasında yerini almaktadır. En çok saç dökülmesini yavaşlatmak ve saçın uzamasında destekleme amacı ile kullanılmaktadır. Eski Mısır halklarına kadar giden bir geçmişe sahiptir. Vitamin eksikliği saçların yavaş uzamasına sebep olmaktadır. C ve E vitamini deposu özelliği olan avokado bu özelliği ile saçların daha hızlı uzamasına ve saçları güçlendirmeye yardımcı olur. Saç sağlığın da oluşan sorunların kısa sürede tedavisi için uygulanmaktadır.

 

Saçların dökülmesi genellikle genetik olarak bilinse de bazı durumlarda dış faktörlerde buna etken olmaktadır. Bunlar arasında ısıyla çalışan ve saç dokusuna zarar veren saç şekillendirici cihazlar ve kimyasal içeren saç boyaları da sebep olmaktadır. Ayrıca stres ve büyük şehirlerdeki hava kirliliği de saçların kırılgan bir yapı almasına sebep olmaktadır. Avokado ile hazırlanan saç maskeleri saç telleri tutunarak koruyucu bir madde oluşturur ve saçlarımızın daha sağlıklı biçimde kalmasını ve daha hızlı bir süreçte uzamasını sağlar.

Avokado Saçı Uzatır Mı

Avokado maskesini hazırlamak ise çok kolaydır.  Sadece bir avokado ve su bu maske için yeterlidir. Bir kaba su koyup,  dilimler halinde olan avokadoyu kasıklar ezerek macun kıvamına getirdikten sonra saçlarımıza masaj yöntemiyle uygulayarak kullanabiliriz. Çeşitli kimyasal karışımlar ile hazırlanan ürünleri tercih etmek yerine avokadoyu hem kullanış acısından hem de ucuzluğu sebebiyle doğal olduğu için tercih etmemiz saç sağlığımız için en net çözüm yöntemidir. Avokado içerisinde barındırdığı vitaminler sebebi ile saçlarımızın istediğimiz seviyedeki uzaması için bize yardım olacaktır. Ve sadece uzamasını değil saçlarımızın daha sağlıklı bir duruma gelmesini de bize sağlayacaktır. Bay ve Bayanların rahatça uygulayabileceği bir yöntem olması da güzel bir destektir. Avokadonun saç üzerindeki etkisi yapılan araştırmalar ile de birçok dünya ülkesinde kanıtlanmıştır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
gobek-yaglarini-eritmek-icin-egzersiz-hareketleri
Göbek Yağlarını Eritmek için Egzersiz Hareketleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
dogal-yuz-peeling-tarifleri
Doğal Yüz Peeling Tarifleri

Kapat