Bacak ve Baldır Hareketleri

Bacak ve Baldır Hareketleri
22 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.958 kez okundu.

bacak-ve-baldır-hareketleri

Kış aylarının geri gelmesi ile fazla kiloların tekrar vücudunuza dönmesinden korkabilirsiniz. Bu sebepten dolayı da yaz ayları gelmeden önce ufak tefek egzersiz hareketleri ile kendinizi yaza hazırlamalı ve formunuzu korumaya özen göstermelisiniz.

Haftanın birkaç günü ve evinizde rahat bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz bacak ve baldır hareketleri ile daha fit bir görünüme sahip olabilir ve fazlalıklarınızdan rahat bir şekilde kurtulmaya başlayabilirsiniz. Ön bacak ve arka bacak inceltme egzersizler ile çok kısa bir sürede daha diri bir vücuda ulaşabilmeniz mümkün olacaktır. Yapmanız gereken egzersiz hareketleri ise; kollarınız karşı tarafa dik bir şekilde uzanırken, sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi aşağı ve yukarı hareket edebilirsiniz. Bu hareketi yaparken gövdenizi dik tutmalısınız. 7 veya 8 kere bu hareketi tekrarlayarak ön bacak ve arka bacak kaslarınızı aktif hale getirebilirsiniz. Arka bacak ve bel inceltme egzersizleri ile de fazlalıklarınızdan oldukça kolay bir şekilde kurtulmanız mümkün olacaktır. Bunun için ise yapmanız gereken hareket; dizlerinizi içeri çekerek daha sonrasında ise ittirme hareketi yaparak, buradaki kaslarınızı çalıştırarak yağ yakımı işlemini başlatabilirsiniz. Bir ayağınızı yüksek bir yere koyarken, diğer ayağınızı dizinize kadar çekmelisiniz. Bu hareketi iki tarafa birden uygulayarak arka bacak ve bel bölgenizdeki yağlardan kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evde rahat bir şekilde yapabileceğiniz bu egzersiz hareketlerini 10 defa yaparsanız faydasını görebilirsiniz. Yan bacak inceltme egzersiz hareketleri ile de sımsıkı bacaklara sahip olabilirsiniz. Bir ayağınızı yüksek bir yere koyarken diğer ayağınızı yan tarafınıza ve belinizi sıkıştıracak şekilde havaya kaldırıp indirmelisiniz. Bu hareketi iki ayağa birden uygularsanız etkili bir sonuç alırsınız. Bu harekette dikkat etmeniz gereken önemli bir faktör ise, hareketleri yaparken gövdenizi her zaman düz ve dik tutmanız gerektiğidir.

bacak-ve-baldır-hareketleri-3

bacak-ve-baldır-hareketleri-3

En etkili ve basit bacak ve baldır hareketleri sayesinde sizde evinizde şimdiden yaz ayına hazırlanabileceksiniz ve herkes spor salonlarında ter dökerken, siz en şık kıyafetleriniz ile sokaklarda boy gösterebileceksiniz. Unutmayın ki, sağlıklı ve güzel bir vücut için yapmanız gereken ilk şey düzenli egzersizler olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Her-Derde-Deva-Kil-Maskeleri
Her Derde Deva Kil Maskeleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sebze-suyu-ile-zayiflama-icin-oneriler
Sebze Suları ile Zayıflama için Öneriler

Kapat