Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri

Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri
27 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 130.538 kez okundu.

Evde Kolay İncelme için 7 Farklı Egzersiz Hareketleri

 • Bayanlar gelişen tekstil sektörü ile beraber estetik kıyafetler giymeye başladılar. Bacak ve baldır kalın olunca giyilen etek, kot, tayt gibi ürünler hiç hoş durmuyor. Bu yüzden de bacak ve baldır inceltmek bayanlar için büyük önem arz ediyor. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz egzersiz hareketleri sayesinde kalın bacak ve baldırlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Spor, egzersiz aletlerine binlerce lira para vermenize de gerek yok, sadece bir sandalye ve kalın kitap bu egzersizlerimiz için yeterli olacaktır.

Ön Bacak ve Arka Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketleri

on-bacak-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

 • Bacaktaki fazla yağlardan kurtulmak için evde yapacağımız bu kolay egzersiz hareketi sayesinde istediğiniz formu yakalayacaksınız. Resimdeki arkadaşımız gibi gözlerimiz karşıya baksın ve iki kolumuzu da düz bir şekilde uzatalım. Tabi bu sırada sandalyede standart bir şekilde oturuyoruz. Sonrasında kalçamızı sandalyeden biraz kaldırıyoruz ve tekrar oturuyoruz. Bu hareketi ilk egzersiz için 7-8 kere tekrar etmelisiniz. Ön ve arka bacağı bir arada çalıştıran bu hareket kısa zamanda incelmenizi sağlayacak.

Arka Bacak ve Bel İnceltme için Egzersiz Hareketleri

Arka-Bacak-ve-Bel-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketleri

 • Dizleri içeri çekip ittirme egzersiz hareketi sayesinde arka-alt bacak inceltme işleminin yanı sıra belimizde de incelme olacak. İlk olarak sandıklara kaldırdığınız eski Meydan Larus ansiklopedilerinden birini çıkararak yere koyun. Sağ ayağınızla ansiklopedinin üzerine basın ve sol ayağınızı boşta bırakın. Sol dizinizi kendinize kadar iyice çekin(resimdeki gibi) sonra yavaşça aşağıya indirin, devamında ise bu sefer dizlerinizi bükmeden aynı bacağınızı geriye doğru atabildiğiniz kadar atın ama kitaptaki dengenizin bozulmamasına dikkat edin. Evde rahatça yapılabilen arka-alt bacak ve bel inceltme için bu hareketimizi 10 defa yaptıktan sonra aynı işlemi diğer bacağımız için de uygulamamız gerekiyor.

Yan Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketi

Yan-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

 • Bacaklarınızın yan tarafının diğer kısımlara göre kalın olduğunu düşünüyorsanız yapacağınız bu egzersiz hareketi sayesinde kısa zamanda bacaklarınızı eskisi gibi incelteceksiniz. Aynı şekilde yerdeki ansiklopediye sağ ayağımızı koyarak dizimizi resimdeki gibi çok hafif şekilde büküyoruz ve sol bacağımızı boşta bırakıyoruz. Bu pozisyonda sol bacağınızı yanlara doğru aşırı zorlanmayacağınız kadar açıp kapatıyorsunuz. Bu hareketi 8-9 kere tekrar ettikten sonra sol ayağınızı kitap üstüne tutarak aynı işlemleri yeniden yapıyorsunuz. Bu egzersiz hareketini her gün bıkmadan uygularsanız kalın yan bacaklarınız incelecektir.

Ön Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketi

On-Bacak-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

 • Sandalye üstüne durarak evde kolaylık yapabileceğiniz bu hareket ile ön bacak kısmındaki yağları eriterek incelte bileceksiniz. Sandalyenin yan tarafına geçerek dizlerimizi hafifçe büküp elimizi belimize koyuyoruz. Sağ ayağımızı yan taraftan sandalye üstüne atıyoruz sonrasında sol dizimizi de yukarı kaldırıyoruz, ardından sol ayağımızı indirip sandalyenin üstüne çıkarak iki ayağımızı aynı noktaya getiriyoruz. Bir sonraki harekette sağ bacağımız ile sandalyeden inerek aynı hareketi 5-6 defa tekrar edip diğer ayağa geçiyoruz. Bu egzersiz hareketini dinlenerek setler halinde de yapabilirsiniz.

Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketi

Baldir-inceltme-icin-Egzersiz-Hareketi

 

 • Resimdeki sandalye üzerine çıkıp aşağı inme hareketini evde kolayca yaparak baldır fazlalıklarını eritip incelme sağlaya bileceksiniz. Yine sandalyenin yan kısmına geçin ve elleriniz belinizde iken sol bacağınızı sandalyeye atın. Diğer ayağınızla sandalyeye çıkıp tekrar inin ama sol bacağınız sandalyede sabit kalmaya devam etsin. 7-8 tekrardan sonra sandalyenin diğer tarafını geçip aynı işleme sağ bacakla başlamanız gerekiyor. Baldır inceltme için en etkili ve kolay egzersiz hareketlerindendir.

Üst Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri

ust-bacak-baldir-inceltme-resimli-egzersiz

 • Üst bacak kısmının kalın olduğunu ve baldırlarının fazla yağlı olduğunu düşünen bayanlar, resimdeki kolay egzersiz hareketi ile bu sorundan kurtulacaklar. Sandalyeye normal şekilde oturuyoruz ama arkaya yaslanmıyoruz. İki kolumuzu da karşıya dik bir şekilde uzatarak gözlerimizi de karşıdan ayırmıyoruz. Sağ ayağınızı da sol dizinizin üstüne koyduktan sonra hafifçe öne doğru kalkıp tekrar oturuyoruz. Bu egzersiz hareketimizi 10 kere uyguladıktan sonra sol ayağımızı sağ dizimizin üstüne atarak tekrarlıyoruz.

Üst Bacak ve Arka Bacak İnceltme için Egzersiz Hareketleri

ust-ve-arka-bacak-inceltme-egzersiz-hareketleri

 • Resimdeki gördüğünüz hareketi evde uygulayarak üst, arka-alt bacak dışında bel bölgenizin de incelmesini sağlayabilirsiniz. Resimdeki gibi sandalyeye çıkmadan önce iki elimizi belimize koyarak bekliyoruz. Sağ ayağımız ile sandalyeye adım attıktan sonra sol ayağımızı resimdeki gibi ileriye doğru kaldırıyoruz ve sonra sağ ayağımızla sandalyeden tekrar iniyoruz. 6-7 defa sağ bacakla başladığımız hareketimizi sol bacakla da yaptıktan sonra egzersizimizi bitiriyoruz.
 • Bu yazımızda sizlere Ön-üst bacak, arka bacak, baldır, bel kısmınızın incelmesi için evde kolayca yapabileceğiniz egzersiz hareketlerinden bahsettik. Hayatınız boyunca spor yapmamış biriyseniz buradaki egzersiz hareketlerini çok az sayılarda yaparak başlangıç yapın. Bir anda bütün hareketlerden çok yapmaya çalışmak size faydadan çok zarara neden olur. Her gün 10-15 dakikanızı ayırarak evde kolayca yapacağınız bu hareketler ile istediğiniz vücut şeklini yakalayıp aklınızdan geçen bütün kıyafetleri giymeye başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bacak ve Baldır İnceltme için Egzersiz Hareketleri Konusuna 36 Yorum Yapıldı
 1. Bacak Eritme diyor ki:

  Banak eritme egzersizleri ne kadar sürede cevap veriyor?

  1. admin diyor ki:

   Diyet ile beraber 3-4 hafta içinde gelişme görebilirsiniz.

 2. nisa diyor ki:

  Bunları her gün yaparsam yaklaşık bir ayda ne kadarlık bir gelişme görebilirim?

  1. admin diyor ki:

   Yediğinize ve içtiğinize de dikkat ettikten sonra 1 ay içerisinde ciddi oran baldırlarınızda incelme fark edebilirsiniz. 2-3 Kilo verenler de oluyor ama kişiden kişiye göre değişiyor tabi…

 3. Zilan tuygun diyor ki:

  Ben bu hareketleri 3/4 gündür günde 3 kere yapıyorum ama bir şey fark ettim. Baldırlarımdaki yağlar azalacağı yerde çoğalıyor. Yaptıktan sonra bacaklarım ağrıyordu, yani işe yarıyor sandım.Lütfen yardım edin .

  1. admin diyor ki:

   Yağlarınızın çoğaldığını nasıl anladınız? Ayrıca yağlı gıdalar tüketmeye devam ederseniz egzersizin etkisi de azalır.

 4. sermin tek diyor ki:

  bu işlemler gerçekten işe yarıyacağa benziyor. güzel bilgiler. ben hemen denemeye başladım. günde 3 defa yapıyorum.

 5. Buse diyor ki:

  Baldırlarımı inceltmek istiyorum. Hangi hareketleri ne kadar yapmamı tavsiye edersiniz?

  1. admin diyor ki:

   Sandalye üzerine inme çıkma hareketleri biraz zordur ama etkilidir. 3-5 dakika ile başlayıp vücudunuz ısındıktan sonra dakikaları kendinizi yormayacak şekilde yapabilirsiniz.

 6. eda diyor ki:

  Ayak bileği inceltmek için ne gibi hareketler yapabiliriz.

  1. admin diyor ki:

   Baldır, bacak inceltme hareketleri aynı zamanda bilek bölgenizin de incelmesini sağlayacaktır. Başka bir problemden dolayı ödem oluşmuşsa şişlik olabilir. Bu durumda Doktor’a gitmenizde fayda var.

  2. CEREN diyor ki:

   VOLEYBOL OYNA

 7. hande diyor ki:

  bacagımın üst kızmındaki basenler nasıl yok olabilir?

 8. Sevde diyor ki:

  Alt bacağım olması gerekenden kalın kas gibi duruyo bunları yapınca dahada kaslanırmı?

 9. Kenan diyor ki:

  Ben bir erkeğim ve basketbol OYNUYORUM bu hareketleri yaparken yanlış uygulamayin çünkü yağ lari kas yaparsanız eritmesi daha uzun sürer haksızmıyım admin

  1. Seda diyor ki:

   Kesinlikle haksızsın. Profesyonel değilim ve bu konu hakkında eğitim almamama rağmen ben dahi yağların kasa ÇEVRİLMEDİĞİNİ biliyorum. Yağlar varken aynı zamanda kas da inşaa edilir fakat o yağlar eritilmeden kaslar hiçbir şekilde görünmez. Kas ve yağ içerik bakımından bambaşka şeyler. Küçük yaşta sporla tanışman güzel birşey

   1. Şule Hıdır diyor ki:

    Elbette haklısınız Seda Hanım yağın kasa dönüşümü söz konusu değil ancak yapılan hareketler yağın erimesiyle beraber kas gelişimini de tetikleyebilir bence bilgi eksikliğinden ziyade anlatımda eksiklik var .Bu yüzden bence de eğer kasa karşı da yağa duyulan bir rahatsızlık türünden bir rahatsızlık varsa bu hareketlere çok yuklenilmemeli.

  2. Gizli Kullanıcı diyor ki:

   Kenan haklı. Yazdıklarıda tamamen doğru.

   1. pnr diyor ki:

    KAS ASLA YAĞA DÖNÜŞMEZ. Yalan yanlış bilgi vererek insanların umutlarını ve spor yapma becerilerini kısıtlamayın.
    Ayrıca yorumların birinde bu ezgzersizleri 3 gündür yapıyorum yağlarım arttı diyen var. Kasların şişip vücudun altın oranda şekil alması normal ve olması gerekendir selülitin yok olmaya başlar. Tabi homiligırtlak yersen yağların daha da artıyor olabilir.

    1. Remzi diyor ki:

     Aynen haklısın

 10. buse diyor ki:

  Bacaklarımı inceltmek istiyorum 11 yaşındayım çok kalınlar artık bıktım neler yapmam gerekiyor inceltmek için ?

 11. buse diyor ki:

  Ben 11 yaşındayım bacaklarımı inceltmek istiyorum 43 kiloyum ve 35 kiloya düşmem ve bacaklarımı acilen zayıflamatmam lazım

  1. anan diyor ki:

   11 yaşındasın ve yaşından büyük işlere giriyorsun canım bence şimdilik zayıflamak için internette araştırma yapma biri görse dalga geçer

  2. Zahide diyor ki:

   Ama sen daha çok kucuksun birçok kişi taniyorum yani çocukken kilolu olan sonra zayıflayan ,boyun uzamaya başlamış zaten birkaç sene içinde zayiflarsin ve boyle araştırmalar yapma etrafta birçok dolabdirici var sen annenin hazirladigi saglikli yiyecekleri te haziran gidalardan uzak durmaya calis yeter zaten bide telefon bilgisayar tablet basinda oturmak yerine arkadslarinla oyna o yaslarini özlersin sonra????

 12. Gamze diyor ki:

  Başlayacağım ama ne kadar sürede etkisini gösterir? Yorumlara baktım 2 veya 3 hafta insandan insana değişiklik gösterir tabi. Diyet ile berabermiş. Diyeti nasıl beliryeceğiz?

 13. Derin diyor ki:

  Bu hareketlerle beraber nasıl bir diyet önerirsiniz? Ve diyet yapmadan da sonuç alabilir miyiz?

 14. kader diyor ki:

  20 yaşındayım ve sadece üst bacağım baya yağlı. komik duruyor ne yapmalıyım. bikini giymek istiyorum artık

 15. Lara diyor ki:

  Bu hareketleri her gün 1 defa mi yapmalıyız yoksa iki günde bir mi yapılmalı

 16. Saliha diyor ki:

  Ben 15 yaşındayım baldirlarim alt bacama göre daha kalın napmam gerekiyor

 17. halime diyor ki:

  15 yaşındayım zayıfım ama baldırlarım çok fazla var bunların gitmesi için baldırımın ve bacağımın incelmesi için ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz?

 18. Sema diyor ki:

  Ben 14 yaşındayım . Zayıfım aslında ama bildirim çok kalın sizce bu egzersizleri yapmalimiyim? Yada ne yapabilirim?

 19. İsimsiz diyor ki:

  Ben 13 yaşındayım ve de baldirlarimdan kilo vermek istiyorum bu hareketleri yapsam zararı olur mu yaşım küçük çünkü

 20. merve diyor ki:

  squat hareketi kalça mı büyütüyor

  1. Anonim diyor ki:

   Kalça kaldırıyor. Öneririm, ben yapıyorum. (kalçan büyüye bilir de.)

 21. Ela diyor ki:

  Eee peki bunları günde kaç dk veya kaç saat yaparsak 3-4 haftada sonuç alabilirim

 22. Esra diyor ki:

  Merhaba ben 19 yasinda ve 49 50 civarı agirligindayim fakat baldirlarim fazla kalın hangi hareketi günde ne kadar yapmalıyım ne kadarlık bir zaman zarfı içinde gözle görülür bir incelme olur lütfen yardımcı olun

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kıvırcık Kına Saç Modelleri
Kına Gecesi Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Mandatory Credit: Photo by Garo/Phanie/REX (1896004iw)
Model released - Sore throat. Woman stroking her throat.
Various
Boğaz Şişmesi ve Bademcik İltihabı

Kapat