Bacakları Zayıflatmak için Egzersiz Hareketleri

Bacakları Zayıflatmak için Egzersiz Hareketleri
10 Mart 2015 tarihinde eklendi, 5.379 kez okundu.

Yağlarınız genelde bacaklarınızda toplanıyorsa basit egzersiz hareketleri ile yağları eritip bacak zayıflatmak mümkün olacaktır.

Bacak Zayıflatma Egzersizleri

Siz de bacak zayıflatma hareketleri nelerdir ve bu süreçte ne gibi egzersizler yapılmalıdır sorularına cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Özellikle bayanların bacaklarında oluşan fazla yağlar kötü bir görüntü ortaya çıkarmakla birlikte vücudun dengesini bozduğundan dolayı tüm sistemi olumsuz yönde etkilemektedir. Bacak bölgelerinizde oluşan fazla yağlardan tamamıyla kurtulmak için yapmanız gereken öncelikli işlem kardiyo hareketleridir. Bacaklarınızda biriken fazla yağların atılmasını sağlayan kardiyo egzersizleri ile vücudunuzdaki yağları süreç içerisinde yakacak ve istenmeyen görüntülerden kurtulacaksınız. Nabzınızın yükselmesini sağlayan ve sizi terleten egzersizler en iyi kilo yakma egzersizleri olarak listelenebilir.

Bu egzersizlerden bazıları tempolu yürüyüş, koşu ve yüzme olarak sıralanabilir. Bu süreçte önemli olan vücudun sahip olduğu yağları yakmasını sağlamaktır. Ayrıca düzenli yapılan kardiyo egzersizleri ile vücudunuzun dinç bir hale gelmesini sağlayacak yağlardan kurtulma sürecinizi olabildiğince hızlandırmış olacaksınız.

Bacak zayıflatma egzersizleri yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise gün içerisinde almış olduğunuz kalorinin yakacak olduğunuz kaloriden daha az olmasını sağlamaktır. Böylece günlük fazladan kalori yakarak bacak bölgelerinizdeki yağ oluşumunu da en aza indirgemiş olacaksınız.

Doktorunuzdan ve ya diyetisyeninizden sağlıklı ve kesinlikle uyabileceğiniz bir diyet listesi yapmanızı isteyebilirsiniz. Uygulayacak olduğunuz bu diyet programını hiçbir şekilde kesintiye uğratmadan günlük egzersizleriniz ile birlikte yapmaya özen gösterdiğiniz takdirde ulaşmak istediğiniz vücut görüntüsüne çok kısa sürelerde ulaşabileceğinizden eminiz.

Bacak Zayıflatma

Bacak zayıflatma konusunda öncelikle bacaklarınızdaki kalınlığın sebebinin kas mı yoksa yağ mı olduğunu tam anlamıyla kavramanız gerekmektedir. Çünkü eğer ki bacaklarınızdaki kalınlığın sebebi kas ise bunu eski haline döndürmek epeyce zor bir işlem olacaktır. Ancak bilinçli ve düzenli olarak yapacak olduğunuz gevşeme hareketleri ile bacaklarınızdaki bu kasları sıkılaştırarak daha da incelmesini sağlayabilirsiniz.

Bacaklarınızdaki kalınlığın sebebi yağ ise artık hiç korkunuz kalmasın. Bu yağlardan kalıcı olarak kurtulup zarif bir bacak görüntüsüne sahip olmak için tek yapmanız gereken işlem düzenli yapılan egzersizler olmalıdır. Bacak yağlarınızdan tamamen kurtulmak için yapılabilecek merdiven çıkma ve bisiklet gibi hareketleri yapmak için öncelikli şart olarak fazla kilolarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.

Fazla kilolarınızdan tamamen kurtulduktan sonra bu bahsettiğimiz egzersizleri düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğiniz takdirde bacak bölgelerinizdeki fazla yağlardan kolay bir şekilde kurtularak ince bir bacak görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

Eğer ki fazla kilolarınızdan kurtulmadan bu bahsettiğimiz egzersizleri yaparsanız bu bölgedeki yağlar bir süre sonra kasa dönüşecek ve bu kaslar da hayal ettiğiniz ince bacak görüntüsüne kavuşmanızı engelleyecektir. Bacak yağlarını eritmek için yapılabilecek en uygun aktivitelerden biri de şüphesiz ki düzenli yürüyüşlerdir.

Spor salonlarında dört duvar arasında çalışmayı sevmiyorsanız günde en az 10.000 adım atarak dilediğiniz bacak ölçülerine kolayca ulaşabilirsiniz. Yakmış olduğunuz kalori miktarını önemli ölçüde artıracak sayısız etkinlik bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri yokuş yukarı yapılan yürüyüşlerdir. Vücudunuzun dirençli olması ve kalorileri kolayca yakabilmeniz için gerekli olan bu egzersizlerden biri de ara sıra merdiven çıkmaktır.

Yüksek katlı apartmanlarda oturuyorsanız bir müddet asansör kullanmak yerine merdivenleri yavaş bir şekilde çıkabilirsiniz. Böylece yakmış olduğunuz kalori miktarını önemli ölçüde artırarak fazla yağlardan sağlıklı bir şekilde kurtulabileceksiniz. Yağ yakmanın önemli bir kuralı olan düzenli yürüyüşlerde nabız sayınızın attığını hissetmelisiniz. Yavaş bir şekilde yürürseniz yakmış olduğunuz kalori miktarı az olacağında kilo vermeniz için gerekli aktiviteyi yapmamış gibi olursunuz.

Bu sebeple olabildiğince tempolu ve düzenli yürüyüşler yaparak bu sürece olumlu katkıda bulunabilirsiniz. Eğer ki yaşınız uygunsa ve fazla kilolarınız 10 kilodan fazla değilse yapacak olduğunuz koşu sizlere artı geri dönüşler sağlayacaktır. Ancak fazla kilolarınız 10 kilonun üzerindeyse ya da herhangi bir rahatsızlığınız bulunuyorsa koşu yapmanızı tavsiye etmiyorum. Çünkü vücut kaslarınızın egzersiz hareketlerine ısınması gerekmektedir. Vücuda birden bindirecek olduğunuz yük fazla olduğunda olumsuz birçok durum ile karşılaşma olasılığınız bir hayli yüksektir. Yağ yakma esnasında günde en az 8 bardak su içmenizi tavsiye ediyorum. Böylece metabolizmanızı bir hayli artırabilirsiniz.

Bacak Zayıflatma Hareketleri

Eğer ki kalın bacaklarınız var ve kalın bacaklar için egzersiz hareketleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız sizden daha deneyimli spor hocalarından bu konuda destek alabilirsiniz. Spor salonuna gidiyorsanız uzman antrenörler eşliğinde bu süreci daha da hızlandırabilirsiniz. Zorlayıcı olmayan egzersizler ile siz de bacaklarınızı hayal ettiğiniz ölçüde şekillendirebileceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Haftada-1-Kilo-Ayda-5-Kilo-Verdiren-Diyet-Listesi
Haftada 1 Kilo Ayda 5 Kilo Verin

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
diyet efsanelerine dikkat
Diyet Nedir?

Kapat