Basen Eritmek İçin Neler Yapmalıyız

Basen Eritmek İçin Neler Yapmalıyız
20 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.419 kez okundu.

Basen Eritmek İçin Neler Yapmalıyız

Türk kadınlarındaki standart fizik şekli basenli olmalarıdır. Her ne kadar bazı kadınların hoşuna gitse de, bazı kadınlar basenli olmalarından hiç hoşnut değillerdir. Bu durumdan hoşnut olmayan bayanlar basen eritme egzersizlerine başlar. Peki basen eritmek için neler yapmalıyız? İstikrarlı bir şekilde yapmanız durumunda basen eritme işlemi aslında çok kolaydır. Her kadının gündelik olarak yapabileceği birçok çeşitte egzersiz ve beslenme türü vardır. Sizinle birkaç basen eritme ile ilgili ipucu vereceğiz. Herkes bilmektedir ki en çok toplanma oranı basenli olan bölgelerdir. Bazen basen eritilmesi için yapılan diyetler faydalı olmayabiliyor.

Basen eritme diyetine girdiyseniz mutlaka egzersiz de yapmanız gerekir. Kilolu olmaktan ve artık büyük basenlere sahip olmaktan sıkıldıysanız hiç vakit kaybetmeden egzersizlere ve size uygun diyet önerilerine göz atmalısınız. Aman nasılsa kilo aldım artık veremem diye düşünmeyin sakın her ne olursa olsun azim ettiğinizde üstesinden gelmeyeceğiniz hiç bir şey yoktur. Üstelik kilo verme konusunda size örnek olacak bir çok başarı hikayesi mevcuttur. En azından size örnek olması ve cesaret vermesi için o hikayelere de göz atabilirsiniz. Basenlerinizin de büyük olması sizi sakın endişeye kaptırmasın bunu yapacağınız düzenli uygulamalar ile daha başarılı olacaktır.

Basen eritmenin kolay ve püf noktalarına gidersek yürüyüş yapmak en başta geliyor. Gün içerisinde yapacağınız yürüme egzersizleri basen erimesinde fazlası ile yardımcı olacaktır. Etkisini ise yaklaşık 1 veya 2 ay içerisinde görebileceksiniz. Ayrıca yürüyüşü daha çok sabah kahvaltınızdan önce yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Kalori yakmanız için 1 saatlik yürüyüş size yardımcı olacaktır. Bir diğer yardımcı etken ise, bisiklet sürmek olacaktır. Bisiklet egzersizi tamda erimesini istediğiniz bölgeye vurgulanacak bir egzersizdir. Gün içerisinde 1 saatlik bisiklet sürmeniz basen ve kalçalarınızın gitmesine ayrıca bacak kaslarınızın çalışmasına fazlası ile yardımcı olacaktır. Jimnastik hareketleri ile de basen eritme işlemini kolaylıkla yapabileceksiniz. Ağırlık egzersizleri de basenleriniz de olan fazla yağların erimesinde yardımcı olacak bir etkendir. Bacak egzersizleri ve bel egzersizleri ile de daha sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Spor yapmayı ne olursa olsun hayatınızdan eksik etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Terlemeye Bitkisel Çözüm
Terlemeye Bitkisel Çözüm

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
C Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar ve Nelerde Bulunur
C Vitamini Nedir, Ne İşe Yarar ve Nelerde Bulunur?

Kapat