Basit Bakımlı Görünme Yolları

Basit Bakımlı Görünme Yolları
31 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.199 kez okundu.

Bayanlar her daim bakımlı olmak ve güzel görünmek isterler. Tabi ki bu isteği gerçekleştirebilmek için öncelikle kendinize zaman ayırmalısınız daha sonra da birkaç önemli noktalara dikkat ederek, kendinize gereken önemi vermeniz yeterli olacaktır.

bakımlı-görünme
Her bayan güzeldir fakat daha da güzel ve göz alıcı olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken çok basit bakımlı görünme yolları var. Bunlardan ilki olan diş sağlığı ve temizliği oldukça önemli bir faktördür. Çünkü güzel görünmeniz için ilk olarak güzel bir gülüşe ihtiyacınız olacaktır. Ne kadar güzel ve bakımlı olursanız olun; eğer dişlerinizin arasında yemek artıkları varsa ya da dişleriniz sararmış ise o zaman bütün güzelliğiniz yerle bir olacaktır. Sadece dişleriniz ve diş gövdenizi değil, aynı zamanda da damak ve dilinizi de iyi bir şekilde fırçalamanız gerekir. Her gün dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı kesinlikle ihmal etmemeniz gerekir. Böylece güzel görüntünüzü inci gibi dişleriniz ile süsleyebilecek ve kahkahalarınızı dilediğiniz gibi ortaya çıkararak gülebileceksiniz. Bakımlı görünmenin diğer yollarından biri de kuşkusuz ki temiz ve şık bir görüntü yaratmaktır. Bunu yaparken pahalı kıyafetlerden yararlanmaktan bahsetmiyoruz; önemli olan kıyafetinizin pahalı olması değil, kıyafetinizin temiz olmasıdır. Önemli olan giymiş olduğunuz kıyafetlerin markaları değildir, önemli olan o kıyafeti üzerinizde nasıl taşıdığınızdır. Eğer kıyafetleriniz temiz, ütülü ve yıpranmamış olursa; bu etkenler bakımlı görünmenizde size artı puan olarak geri dönecektir. Bir diğer basit bakımlı görünme yolları da kullanmış olduğunuz aksesuarlarınız ve uygulamış olduğunuz makyaj stilinizdir. Evden çıkmadan önce yaptığınız makyaj ve takmış olduğunuz aksesuar sadece o an yapıp daha sonra önemsemeyeceğiniz bir durum değildir. Özellikle gün içerisinde yemek yerken, terlediğinizde ya da elinizle yüzünüze sürekli dokunarak; makyajınızın bozulmasına neden olabilirsiniz. Bu yüzden sık sık makyajınızı kontrol etmelisiniz ve hemen müdahale ederek, kötü görünüme yol açan etkenleri ortadan kaldırmanız gerekecektir.

bakımlı-görünme-2
Özellikle teninizde iz bırakan aksesuarlardan mümkün oldukça uzak durmanızı öneriyoruz. Çantanızdan kesinlikle aynanızı eksik etmeyin, gün içerisinde sürekli olarak kendinizi aynanızdan hemen kontrol edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivilceler için maske
Suna Dumankaya Güzellik Sırları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Onarıcı Cilt Maskeleri
Onarıcı Cilt Maskeleri

Kapat