Bayanlar İçin Afrodizyak

Bayanlar İçin Afrodizyak
27 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.958 kez okundu.

Cinsel isteği artırıcı öneriler genellikle erkeklerle ilgili olur. Çünkü kadınlarda cinsel gücü direkt olarak artırdığı saptanan çok belirgin bir ilaç ya da preparat şimdiye kadar bulunmamıştır. Ancak son dönemde yapılan araştırmalara göre özellikle L Arginine içeren preparatların bu konuda bir destek olabileceğine dair görüş ve gözlemler var. Normalde kadınlarda erkeğe göre farklı olarak orgazm, klitoral veya vajinal yolla olur. Kadın, erkeğin aksine cinsel zevkin farklı tiplerini bu iki bölgenin uyarılarına göre farklı olarak deneyimleyebilir. Hem kadında hem erkekte cinsel uyarılar genital bölgedeki duyuları harekete geçirerek nitrik oksit denen doğal bir maddenin salgılanmasına neden olur. Bu madde de bu bölgedeki kan akımını artırır ve erkeklerde ereksiyona, kadınlarda ise klitoral uyarıya yol açar.

Yapılan araştırmalara göre adaçayı bayanlarda cinsel isteği arttırıyor. Gündüz saatlerinde iki fincan adaçayı içmek, doğal östrojen dengesine olumlu bir katkı yapar. Adaçayı uyarıcı olduğu için genelde uyku sorunu olanların gece içmesi uyku yapabilir. Ama uyku sorunu olmayanlar arzu ederlerse akşam da içebilirler. Gece ise civan perçemi ve anason karışım çayını içebilirsiniz. Adaçayını iki dakikadan fazla kaynatmayın.

EN İYİ AFRODİZYAK SEVGİ…

Cinsel açıdan uyarılma eksikliği hisseden kadınlarda piyasaya yeni çıkan ve içinde L Arginin içeren jellerin klitoris ve civarına uygulanması ile birkaç dakika içerisinde başlayan ve bir saate kadar devam eden uyarıcı bir etki açığa çıkar. Bazı kadınlarda da vajinada kuruluğa bağlı olarak cinsel ilişkide sıkıntı ya da isteksizlik yaşanabilir. Böyle durumlarda tıbbi kayganlaştırıcı preparatlar da L Arginin’li jellere ek olarak vajina içine uygulanabilir. Ama kim ne derse desin, kadınlar için en önemli afrodizyak sevgi ve şefkat içeren, yani kadının kalbine hitap eden bir ön sevişmenin ardından aktif ilişkiye girmektir. Yani kadının cinselliği aslında önce kalbinde ve duygularında başlar. Bazı vitamin eksiklikleri, ağır depresyon, aşırı yorgunluk, duygusal travmalar, hamile kalma korkusu ve daha pek çok neden de kadınları zamanla cinsel isteksizliğe itebilir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kuru-sac-bakimi-icin-maske-tarifleri
Kuru Saç Bakımı ve Maske Tarifleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
30 Günde Toksinlerden Kurtulun
30 Günde Toksinlerden Kurtulun

Kapat