Bebek Maması Nasıl Yapılır?

Bebek Maması Nasıl Yapılır?
22 Mart 2016 tarihinde eklendi, 1.800 kez okundu.

Bebek Maması Nasıl Yapılır?

Her evliliğin vazgeçilmezi olan bebek hayatlara renk katması ile bilinir. Küreselleşen dünyaya da her saniye başında dört bebek dünyaya gelirken iki canlı ölümü tatmaktadır. İşte bu dünyaya gelen her beğenin aslında çok güzel bir girişimi olsa da farklı dallar altında bizlere hayatı daha da zor hale getire bilirler. Gerek maddi gerekse manevi bir katkı sayesinde hayatımızı zorlaştıran bebeğin bir gülücüğü ile tüm o sıkıntılar bir anda duman olup uçmaktadır. Her bebek belli bir yaşa kadar annesinin sütünden faydalanmaktadır. Belli bir aylık konumunda geldikten sonra ki, doktorlar ilk altı ay anne sütünü öneriyor. İşte bu altı aydan sonra bebek beslenmesi büyük oranda heyecanlılık taşımaktadır. Çünkü anneler özellikle amatör olan anneler bu düzenden sonra farklı besinler ve ne olduğu belirsiz mamalar ile çocukların hayat ve sağlık koşullarını riske attıklarını sonradan anlarlar. Yanlış beslenme ve annenin dikkatsizliği ile birleşen bu sorumsuzluklar ne acı ki bebekleri ölüm döşeğine kadar sürüklemektedir. İşte bu yüzden son günlerde ülkemizde çeşitli alanlarda çeşitli isimlerde bebek eğitimi veren eğitim kurumları bulunmaktadır.

Annelerin dikkatsizliklerini ve bunun sonucunda oluşan ana temel sorumlulukların en başında her zaman beslenme ve bu beslenme ağacı üzerinde en önemli olan dalın mama olduğunu dile getirirler. Tamamı doğal ürünler kapsayan bir mama hazırlamak hem bebek sağlığı hem de annenin vicdanı duygularının tatmini için yeterli bir etkendir. Bunun için en başta doktora gidilmelidir. Doktorların sıklıkla annelere önermiş olduğu olan Doğal mamaya göre;

1- Küçük bir patates

2- Küçük bir havuç

3- küçük bir kabak

İşte tüm bileşenleri bunlardan oluşan bebek mamasını bunları kaynatarak daha sonra rondo ile karıştırarak kısa ve sağlıklı bir şekilde elde etmiş oluruz. Sizde çocuğunuza sağlıklı şeyler yedirmek için bu tür besinleri tercih edebilirsiniz.

Sebzeli mama tarifi malzemeler: 1 adet ıspanak 1 adet patates 250 gr kereviz 500 gr havuç 250gr brokoli 1 çay kaşığı zeytinyağ 1 çay kaşığı mercimek

Sebzeli mama tarifi hazırlanışı: Öncelikle tüm malzemeleri ufak parçalar halinde doğrayın daha sonra hepsini tencereye alıp üzerini az geçecek kadar su ilave ederek 10-15 dakika kadar kaynatalım. Son olarak süzgeçten geçirip püre haline getirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğum Kilolarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir
Doğum Kilolarından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Şems-Aslandan-İstenmeyen-Tüyler-İçin-Formül
Tüyleriniz Daha Az Olsun İster Misiniz ?

Kapat