Bel Bölgesi Yağlarını Eritmek İçin Etkili Yollar

Bel Bölgesi Yağlarını Eritmek İçin Etkili Yollar
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 2.756 kez okundu.

Bel Bölgesi Yağlarını Eritmek İçin Etkili Yollar

Bel bölgesinden şikayetçi olan ve bel bölgelerinde ki yağlarını eritmek için neler yapabilirsiniz.Uzman görüşlerini ve bu konuda yapılan önerileri sizlerle paylaşıyoruz.

Yediğiniz yemeklere dikkat edin özellikle ödem ve şişkinlik yapan yiyeceklerden uzak durun.

İşlenmiş tahıllar, margarinler, bitkisel yağlar, soya ve mısırdan kaçının.

İçkiyi bırakın.

Hazır yiyecek tüketiminin önüne geçin ve taze ürünler tüketmeye çalışın. Çünkü hazır olarak tükettiğiniz ürünlerin içerisinde tatlandırıcı ve glikoz bulunmaktadır.Bel bölgesinde ki yağlanmanın bir sebebi de budur.

Doğal Besinler Tüketin
Evinize sebze ve meyve alırken taze ve organik olmasına özen gösterin. İlaç kullanımına maruz kalan meyveler yerine doğal organik ürünler tercih edin. Güvenilir yerlerden ürün alın.Elma, kereviz, kırmızı kapya biber, şeftali, çilek, ıspanak, nektarin, üzüm, fasülye, marul, salatalık, yaban mersini ve patates gibi ürünler ilaca daha az maruz kalan ürünler olduğundan bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Tahıl Tüketimine sınır getirin
Tahılların sağlımız için önemi büyü olsa da fazla tüketilmesi vücutta yağlanmalara sebep olabilir özellikle bel çevresinde ki yağlanmalara çok fazla tüketilen tahıllar neden olabilir.

Süt ve süt ürünleriSüt ürünleri ne kadar yararlı?
Süt ve süt ürünlerini gün içerisinde çok fazla tercih ediyoruz. Fakat inek sütü bazı kişilerde yağlanmaya sebep olabilmektedir.İnek sütü hazımsızlık , şişkinlik ve kabızlık yapabilmektedir bunun yerine evde yapabileceğiniz hindistan sütünü tercih edebilirsiniz.

Bol bol su için
Suyun hayatımız için önemi büyüktür, vücudunuzda ki dengeyi sağlar ve yağ yakımını hızlandırmaktadır. Özellikle bel çevrelerinde ki yağlanma için su birebir etkili bir gıdadır.

Karın bölgenizi sıkılaştırın
Karın bölgelerinizi sıkıştırmak için spor yapmalısınız bunun en güzel yöntemi ise plank yapmaktır.Bunun için yere yatın ve kollarınızı dirseklerinize kadar yere yaslayıp ayak parmaklarınızın üstünde dengede durun. Vücudunuzu omuzlarınızdan topuklarınıza düz bir çizgide tutmaya çalışın. Bu yöntemi günlük düzenli bir şekilde uygulayın çok kısa bir sürede değişimi fark edeceksiniz.

Stresi hayatınızdan uzak tutun!
Stres hayatınızda bir çok şeyi etkilediği gibi bel çevresinde oluşan yağlara da etkisi olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya atılmıştır. Hayatınızı daha düzene sokmak için stres den uzak durun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
nane-yaginin-faydalari
Nane Yağının Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Spor Yapmanın Bize Faydaları Nelerdir
Spor Yapmanın Bize Faydaları Nelerdir

Kapat