Beyaz Dişler Nasıl Olur

Beyaz Dişler Nasıl Olur
27 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 4.324 kez okundu.

Beyaz Dişler için Öneriler

  • O kadar çaba harcadıktan sonra dişleriniz hala beyazlamıyor mu? O zaman bazı şeyleri tam olarak yapmıyorsunuz demektir. Beyaz dişler nasıl olur diye sürekli kendinize soruyorsanız şimdi size hiç duymadığınız ilginç diş beyazlatma yöntemlerinden bahsedeceğim.
  • Hem lezzetli hem de birçok faydası bulunan çileğin dişlere da faydası var. Çileğin dişleri beyazlatması birçok kişiyi sevindirmiş olmalı, böyle güzel bir meyvenin bu yararı hepimiz için iyi haber. Hatta bundan daha güzeli çikolata içindeki bazı maddeler bakterileri yok ediyor, yani çilek ile çikolatayı birleştirerek kolay bir şekilde dişlerimizi beyazlatabiliriz. Tabi, çikolatayı çok abartmayın dişleri beyazlatacağım diye kilo alıp diğer bölgelerinizi çirkinleştirmeyin.
  • Kalsiyum kemiklere ve dişlere çok faydalı, özellikle her yemekten sonra süt, yoğurt ya da peynir tüketmek dişlerin kalsiyum ihtiyacını karşılayarak beyazlamasına da yardımcı oluyor. Bunların hepsini bir arada almak zorunda değilsiniz, zaten kahvaltıda yeterince peynir yiyorsanız akşam saatlerinde yoğurt ile bu kalsiyum ihtiyacınız karşılayabilirsiniz.
  • Her zaman meyveler için vitamini kabuğunda lafını duymuşuzdur. Elma, ayva ve havuç gibi meyveleri genelde soyarak yeriz, eğer kabuğu ile yersek dişlerimizi fırçalamış gibi oluruz. Bu doğal ve zararsız fırçalama sayesinde fazla emek harcamadan diş bakımını yapmış olacağız.
  • Sirke, limon gibi gıdalar sağlık için faydalı ama sadece diş beyazlatma amaçları ile kullanılmaları yanlıştır. İçerdiği asit nedeni ile dişleri beyazlatacağım derken daha kötü bir durum ile karşılaşabilirsiniz.
  • Beyaz dişler nasıl olur sorusunun bir güzel yanıtı da, yıllardır bildiğimiz karbonat ve sudan oluşan muhteşem beyazlatıcıdır. Bu karışımı küçükken çok kullanırdım fakat öğrendim ki uzun vadeli değil sadece o an için beyazlamaya yardımcı bir yöntemmiş. Yani önemli bir görüşmeniz varsa ve güzel görünmeniz gerekiyorsa bu yöntemi kullanabilirsiniz.
  • Beyaz dişler için sadece parlaklık yetmez, diş etinize, diş şeklinize ve ağız sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekiyor. Dişleriniz yıllardan beri bakımsızsa ve bu nedenle hiçbir şekilde beyazlatamıyorsanız tıbbi yöntemleri deneyebilirsiniz. Porselen kaplatabileceğiniz gibi klasik lazer ışığı ile beyazlatma yöntemlerini de kullanabilirsiniz.
  • Dişlerinizin beyazlığı ve gülümsemenizi birleştirerek daha çekici bir kişi olmak istiyorsanız, çekici gülümseme için diş estetiği yazımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bitki Çayları İle Doğal Şifa
Bitki Çayları İle Doğal Şifa

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Doğal Cilt Kremleri
Doğal Cilt Kremleri

Kapat