Beyaz Saçlara Bitkisel ve Kalıcı Çözüm

Beyaz Saçlara Bitkisel ve Kalıcı Çözüm
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 6.313 kez okundu.

Beyaz Saçlara Özel Maske Tarifleri

  • Saçların beyazlama nedeni genelde yaşlılıktır ama çevrenin olumsuz faktörleri de saç beyazlamasını tetikler. Aşırı sigara tüketimi, tozlu ortamlarda bulunmak, aşırı stres yaparak her şeyi takıntı haline getirmek ve B vitaminin yeteri derecede alınmaması beyaz saçlara neden olmaktadır. Beyaz saçlara elveda diyerek eski rengine kavuşturmak için bitkisel çözüm yollarını kullanmalısınız. Bu yöntem beyaz saçlar için hem kalıcı hem de sağlıklı bir yöntemdir.
  1. Beyaz saçlara çözüm için ilk bitkisel maskemiz; aktardan alacağınız 2 tane kuru amla üzümü ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını tavada kavuruyoruz. Karışım karardıktan sonra ılımaya bırakıyoruz ve saçlarımıza sürerek yarım saat bekliyoruz. Haftada 1 defa uygulayacağınız bu kalıcı çözüm sayesinde saçlarınız zamanla koyulaşmaya başlayacaktır.
  2. Beyaz saçlara havuçlu kalıcı çözüm; 3 yemek kaşığı havuç tohumunun yağı, 2 yemek kaşığı ceviz yağı, 1 yemek kaşığı ısırgan otu yağı ve aynı miktarda çörek otu yağını bir kapta karıştırıyoruz. Saç köklerine ve uçlarına karışımı sürerek 20 dakika bekletin. Ayda 4-5 defa uygulayacağınız bu bitkisel kalıcı çözüm sayesinde beyazlarınız zamanla azalmaya başlayacaktır.
  3. Beyazlayan saçlara doğal çözüm maskesi; 1 tane soğan ve 5 diş orta boy sarımsağı soyup ezin. Daha sonra 1 tane yumurtanın sarısı ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını da ilave ederek karıştırın. Karışımımız krem halini aldıktan sonra saçlarımızın her yerine sürerek 45-60 dakika arası bekletip yıkıyoruz. Bu doğal ve kalıcı çözüm maskemizi haftada 2 defa uygulayabilirsiniz.
  4. Beyaz saçlara gül yapraklı çözüm; aktarlardan alacağınız bir miktar kuru gül yaprağını toz haline getirdikten sonra yakıp kül haline getiriyoruz. Daha sonra içerisine 1 yemek kaşığı bade yağını ekleyip karıştırıyoruz ve saçlarımıza sürüyoruz. Maskemiz saçımızda yarım saat durduktan sonra yıkıyoruz ve bu bitkisel kalıcı çözümü haftada 1 kere yapıyoruz.
  5. Beyaz saçlara çözüm için özel kür; yarım litrelik tencereye su doldurduktan sonra içerisine 5 tane taze yeşil ceviz kabuklarını atarak kaynatıyoruz. Kaynama işlemi gerçekleştikten sonra ılımaya bırakıyoruz ve içerisine 1 yemek kaşığı kadar bade yağını ilave ediyoruz. Hazırlanan bu kür ile 2-3 günde bir saçlarımızı durulayarak beyazlardan kalıcı şekilde kurtuluyoruz.
  • Beyaz saçlar için bitkisel ve kalıcı çözüm tariflerimiz şimdilik bu kadar, bir sonraki yazımızda beyaz saçlardan kurtulmak için farklı yöntemleri anlatacağım.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kış İçin Güzellik Önerisi
Kış İçin Güzellik Önerileri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ayak-bakımı
Ayaklar için Bakım Maskesi

Kapat