Biberiye Yağının Faydaları Ve Zayıflamaya Etkileri

Biberiye Yağının Faydaları Ve Zayıflamaya Etkileri
22 Haziran 2016 tarihinde eklendi, 3.640 kez okundu.

Biberiye Yağının Faydaları Ve Zayıflamaya Etkileri

Biberiye bitkisi sağlığımız için faydalı besinler arasında yer almaktadır. biridir. Biberiye yağı ise, biberiye yapraklarının özünden elde edilmekte ve içeriği bakımından da bünyesinde birçok antioksidan ve vitamin bulundurması sebebi ile oldukça zengin bir besin maddesidir. Bu nedenle biberiye yağının faydaları ve zayıflamaya etkileri konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Biberiye yağı romatizmaların ve yaraların tedavisinde kullanılmakta bunun yanı sıra saçlarınızın uzamasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda biberiye yağının faydaları arasında zihinsel aktiviteyi artırmak, solunum problemlerini gidermek, vücutta oluşan morlukları gidermek de sayılabilir. Bütün bunların yanı sıra biberiye yağının kullanılması zayıflamaya da yardımcı olmaktadır.

Biberiye yağının zayıflatıcı özelliği ile birlikte daha pek çok faydası söz konusudur. Uyku problemi olanlar bir bardak suyun içine 4 damla biberiye yağı ekleyerek içtiklerinde daha rahat uyuyabildiklerini göreceklerdir. Biberiye yağı içeriği gereği karaciğerdeki enzimleri onarmakta dır ve bu nedenle karaciğer rahatsızlığı olanlar da doktorlarının da bilgisi dahilinde biberiye yağını kullanabilirler.

Saç derinize biberiye yağı ile masaj yapmanız halinde saç dökülmesi ve kepek sorunlarınız da azalma yaşarsınız. Aynı zamanda bu yöntemle saçlarınızın beyazlamasını da geciktirebilirsiniz. Biberiye yağı içeriğinde antioksidan ve vitaminler barındırması sayesinde saçlarınızı güçlendirerek daha çabuk uzamasına sebep olur.

Şeker hastası iseniz yine doktorunuzun bilgisi dahilinde biberiye yağı kullanabilirsiniz. Çünkü içerdiği antioksidanlar sayesinde idrar söktürücü özellik göstermektedir.

Biberiye yağı da biberiye bitkisi gibi zayıflamaya yardımcıdır. Biberiye bitkisinden farkı ise biberiye yağı bölgesel zayıflamalarda daha etkilidir. Bölgesel zayıflamak istiyor iseniz zayıflamasını arzu ettiğiniz bölgeye (bu bölge göbek veya basen olabilir) günde sadece bir kere biberiye yağını masaj yaparak sürmeli ve üzerini streç ile sıkıca sarmalısınız. Bu şekilde yapacağınız spor egzersizleri daha etkili olacaktır. Bu süre zarfında daha sık su içmelisiniz. Bu şekilde daha fazla terleyecek ve daha fazla tuvalete gideceksiniz. Selülitlerinizin olması halinde de selülitli bölgelerinize masaj yaparak biberiye yağı sürebilirsiniz.

Bu şekilde masaj yağı olarak kullanımı dışında biberiye yağını bir bardak sıcak suyun içine 3 damla ekleyerek de tüketebilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta günde bu şekilde en fazla 3 bardak biberiye yağı katkılı su tüketmeniz dir. Aynı şekilde dikkat etmeniz gerek diğer noktalar ise biberiye yağının asla direkt ağızdan almamanız gerektiği ve hamile iseniz ya da tansiyon veya kalp hastası iseniz biberiye kullanımından kaçınmanızdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
indir
Kirpikleriniz En Büyük Silahınızdır

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kilo-aldıran-gıdalar
Kilo Aldıran Besinler

Kapat