Biçimli Kalçalar İçin Sıkılaştırıcı Egzersizler

Biçimli Kalçalar İçin Sıkılaştırıcı Egzersizler
20 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.924 kez okundu.

Biçimli Kalçalar İçin Sıkılaştırıcı Egzersizler

Özellikle kadınların dertleri kalça ve basen bölgesinde yoğunlaşan yağlar ve bunların vücuttan atılması ile ilgilidir. Yapılacak egzersiz çalışmaları ile yağ yakmak ve oluşan yağları eritmek zor olsa bile imkânsız denemez. Bu hareketleri evde rahatça uygulayabilir ve istediğiniz sonuca da rahatça ulaşabilirsiniz. Kendi evinizde 15 dakika yapılacak egzersiz hareketleri ile ideal kilonuza ve vücuda kısa sürede kavuşabilirsiniz. Yapılan egzersizlere ek olarak hızlı bir yürüyüş ve diyet kilo vermenizi önemli ölçüde destekleyecektir.

Biçimli Kalçalar İçin Sıkılaştırıcı EgzersizlerÖncelikle hareketlere başlamadan hiçbir şey tüketmemek gereklidir. Gün içerisinde 2,5-3 lt su içilmelidir. Biçimli kalçalar için egzersizler için örnekler vermek gerekirse elleri belimize alarak sağ ayağımızı yana 45 derecelik bir açı oluşturacak şekilde açarak 3 kadar sayın. Daha sonra aynı hareketi sol bacağımız için tekrarlayalım ve 15 kere tekrar edin. Bir başka hareket için yere sırt üstü uzanın ve ayaklarınızı bükün, kollarınızı yana uzatın ve kalçanızı yukarı kaldırın.

Omuzlarınızdan bacaklarınıza kadar düz olacak biçimde yukarı çekin. Bu hareketi 2 saniye kadar kasları sıkılaştırarak bekleyin ve hareketi 15 defa tekrarlayın. Diğer hareket ise ayakta sağ ayağınız ile havada bir yay oluşturun sonra diğer ayağınız ile aynı şekilde havada yay oluşturun bu hareketi de 15 defa tekrarlayın. Bu hareketleri düzgün bir şekilde uygulamanız durumunda istediğiniz sonuca en kısa zamanda ulaşacaksınız.

Lunge Egzersizi1. Lunge Egzersizi
Front Lunge egzersizi ile bacaklarınızla birlikte kalçalarınızı da çalıştıracaktır. Bu egzersiz sayesinde bacaklarınız en iyi şekilde sıkılaşacak ve kalça kaslarınızın olduğu bölümlerde de toparlanma meydana gelecektir.

Lunge Egzersizi Nasıl Yapılır?
Bu hareketi yapabilmek için ilk olarak başlangıç pozisyonunda olduğunuzu düşünürsek bu pozisyonda bacaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde açın ve ayakta durun. Daha sonra belinizi dik konuma getirin. Bacağınızın bir tekini ileri doğru uzun bir adım atın. Pozisyonunuzu bozmadan diğer ayağınızı da oynatmayın. Belinizi de dik tutarak dizlerinizi bükün. Bu durumda arkadaki bacağınızın diz kısmı yere değene kadar vücudunuzu aşağıya indirmelisiniz. Bu aşamada arka ayağınız parmak ucunda durmalı ve ön ayağınız yere tam basmalıdır. Bu şekilde 2-3 saniye durun ve daha sonra başlangıç pozisyonunuza dönebilirsiniz. Bol bol nefes alıp vermeyi ihmal etmeyin, diğer ayağınız içinde aynı uygulamayı yaparak devam edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cocuklarda-burun-tikanmasinin-nedenleri
Çocuklarda Burun Tıkanmasının Nedenleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bakımlı-görünme-3
Basit Bakımlı Görünme Yolları

Kapat