Biotin İle Sağlıklı Bakıma Adım Atın

Biotin İle Sağlıklı Bakıma Adım Atın
20 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.096 kez okundu.

Saç dökülmesini önleyerek, canlılık sağladığı bilinen biotin, diğer adıyla H vitamini sadece saç bakımında değil, cilt bakımında da önemli ölçüde yarar sağlamaktadır. Bunun dışında tüketilmesi kolay bir vitamin olduğu için en yaygın kullanılanlardan bir tanesidir. Bir B vitamini çeşidi olan biotin, vücutta depolanmadığı için düzenli kullanım gerektirmektedir. Vücuda direnç vermesi için tüketilebileceği gibi serum şeklinde cilt için de kullanılabilmektedir.

biotin
Cilt Dengesini Sağlayarak, Korunmasına Yardımcı Olur
Biotin yağın cilde karışmasına yardımcı olmaktadır. Ciltteki yağ oranının dengede kalması, cilt sorunlarının yaşanmaması için önem taşımaktadır. Biotin düzenli kullanıldığında yağın seyreltilerek, cilde dağılmasını sağlar. Bu da nem oranının korunmasına yardımcı olacağı için cilt daha aydınlık ve canlı bir görünüm kazanır.
Yağın cilde aktarımının sağlanması, o bölgede bulunan hücrelerin arındırılıp, yenilenmesini sağlayacaktır. Bu sayede cilt ölü hücrelerden kurtulacak ve yaşlanma belirtileri gecikecektir.

Her Gün Biraz Daha Genç
Bahsetmiş olduğumuz yağ oranının korunması aynı zamanda kırışıklık oluşumunun önlenmesi için de önem taşımaktadır. Cilt gerekli nemi sağlayamadığı her gün, esnekliğini biraz daha kaybetmektedir. Bu da kısa vadede kırışıklıklara uzun vadede sarkmalara sebep olacaktır. Biotin kullanımı ile hücre yapısının bozulması önlenebilir. Böylelikle yaşlanma belirtileri –estetik gerektirmeksizin- mümkün olduğunca azaltılmış olur.

biotin-3
Cilt Kuruluğu ve Çatlaklarının Önüne Geçer
Cilt özellikle kış aylarında soğuk havalar dolayısıyla daha hızlı kurumaya başlar. Bu da pullanmalara, lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu kuruluklarının temelli ciltte kalmaması ya da hiç oluşmaması için biotin kullanılabilir. Kimyasal maddeler yerine vitamin kullanımı cildin tahriş olmamasına da yardımcı olacaktır.
Daha Güçlü Tırnaklar
Tırnakların dip kısmına sürülerek, daha güçlü çıkmasına yardımcı olacağı gibi tamamına sürüldüğünde de soyulma, kırılma, bölünme vb. tırnak sorunlarının yaşanmasını önleyecektir.
Saçlarınıza Yenileyici Etki
Biotin eksikliği saçın dökülmesine neden olmaktadır. Bu sebeple de aşırı saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin biotin takviyesi alması tavsiye edilmektedir. Bunun dışında ek olarak kullanılan biotinli ürünler de hızlı etki için destekçi olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
smile-teeth-lips
İpana Luxe Perfection Beyazlatıcı Diş Macunu yorumlarım

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Susam Yağının Saça Faydaları
Susam Yağının Saça Faydaları

Kapat