Bir Daha Kilo Almamak İçin İpuçları !

Bir Daha Kilo Almamak İçin İpuçları !
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.620 kez okundu.

İstenmeyen kilolarımız bizim yaşam kalitemizi düşüren ve bize hiç bir faydası olmayan baş belası fazlalıklarımızdır. Kilo vermek için diyet yaparak, spora başlayarak yada tıbbi operasyonlar ile çözüme kavuşmaya çalışırız. Ama bunların hiç biri aslında kesin çözüm değildir. Kesin çözümün cevabı ise kilo almama prensiplerinize bağlıdır. Kilo vermenin onlarca metodu vardır. Gerekli metotlar geliştiren uzmanlar yıllardan beri kilo vermek isteyen kişilere bu metotları söylemektedir. Ama asıl önemli olan kilo verme başarısını yakaladıktan sonra bir daha kilo almama alışkanlığını kazanmaktır. Aksi halde zaman içerisinde kilo alarak eski halinize geri dönmek an meselesidir.

KİLO ALMAMAK İÇİN 3 ANEKTOT !!

1) Psikolojinizi daima iyi tutmaya çalışın…. Çünkü ruh sağlığınız bedeninizin aynasıdır. Ne kadar olumlu, pozitif ve renkli bir insan olursanız olaylar karşısında da o kadar dayanıklı durarak yaşantınızı etkileyen faktörlere karşı direnç kazanırsınız. Bu da uyku düzeninizi, sağlıklı beslenme ve yaşam aktivitelerinizi olumlu yönde etkilemiş olur.

2) Sporsuz bir hayat motorsuz bir araç gibidir….Mutlaka haftada en az 2 gün olmak şartı ile , 2 saat boyunca spor yapın. Bu koşu olur, vücut egzersizleri olur, basket, futbol, tenis yada bir başka spor olabilir olur… Vücudunuzun sıkılaşması ve yaşlandığınızda bile fit ve genç gözükmeniz, hastalıklardan korunmanız için olmazsa olmazlardandır. Çünkü hayat düzeninin içerisine spor yapma alışkanlığını sokmuş insanlar yaşlandıklarında ilaçlara bağımlı olmamakla beraber en az 10 yaş daha genç bir vücuda sahip oluyorlar.

3) En az 3 öğün yiyin…. Az da olsa sabah kahvaltısı yapın ve gün içerisinde az 3 öğün düzenini tutturursanız, canınızın çektiği yiyeceklerden tadımlık denilecek miktarda az az yiyerek öğünlerinizi sıklaştırabilirsiniz. Öğün sayınızı arttırın derken az az yiyeceğiniz gıdalar bol yağlı, bol kalorili, bol karbonidratlı ya da şekerli olsun demiyoruz. Fakat ağzınızı dolduracak sizi tok tutmaktan ziyade ağzınızda hoş tatlar bırakacak gıdalar yiyebilirsiniz. Bunlar sebzeler, meyveler, baklagiller, mezeler yada çorbalarda olabilir ama miktarları az olduğu taktirde, genelde milyonlarca kişinin yaptığı 4-5 saatte bir 2-3 öğün yemek yeme alışkanlığının dışında bir düzen tutturmuş olursunuz. Bu yöntem araştırmalar ve gözlemler sonucunda vücudun en kararlı reaksiyon verdiği düzen olarak tespit edilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ilk-gece-ilk-cinsel-iliski
Kadınlar İçin İlk Gece

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
yuz-sarkmasini-onlemek-icin-maskeler
Yüz Sarkmasını Önlemek için Maskeler

Kapat