Bitkisel Macunlar ve Faydaları Nelerdir

Bitkisel Macunlar ve Faydaları Nelerdir
5 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 4.986 kez okundu.

Bitkisel Macunlar ve Yararları

  • İlaçlar ile sağlık bulmayı istemeyen kişiler bitkisel yolları tercih ediyorlar. Bitkisel macunlar çeşitlerine birçok şeye faydalı olabiliyor. Şimdi sizlere hangi bitkisel macun neye iyi gelir bunları detaylı şekilde açıklamaya çalışacağım.
  1. Ballı ve harnuplu bitkisel macun; erkeklerde ve bayanlarda hormonal dengeyi sağlar, hücrelerin canlı kalmasını sağlar. Özellikle çocukları olmayan ailelerin her akşam uyumadan önce mutlaka kullanmaları gereken bir macundur.
  2. Gingko biloballı bitkisel macun ve yararları; kalp ve damar rahatsızlıklarına karşı bire birdir, kendinizi zinde ve canlı hissederseniz. Her yemekten sonra bir tatlı kaşığı tüketilerek anemiye karşı da yararları bulunmaktadır.
  3. Ballı gingsengli bitkisel macun ve faydaları; bu macunumuz da kalp hastalıklarına ve kansızlığa iyi geldiği gibi kendinizi yorgun ve stresli hissettiğiniz anlarda sizi rahatlatır. Bu bitkisel macunumuzu da yemeklerden sonra bir tatlı kaşığı tüketmek yeterlidir.
  4. Ballı kudret narı ve yararları; Asya bölgesinde sıkça kullanılan kudret narı, özellik mide sorunlarına iyi gelir ve kişinin bağışıklık sistemini güçlendirir. Egzama gibi deri hastalıklarının oluşmasını engeller. Sindirimi kolaylaştırır ve bağırsak sorunlarını düzeltir. Vücutta hastalıktan ya da kazadan oluşan açık yaraların kolay şekilde geçmesine yardımcı olur. Sabahları kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı tüketmek yeterlidir.
  5. Bal ve polen içeren bitkisel macun; özellikle küçük yaşlarda idrar kaçıran çocuklara çok faydalıdır. 0-6 yaş aralığı için 1 çay kaşığı, 6’dan sonraki yaşlarda 2 çay kaşığı tüketilmelidir.
  6. Bal ve propis içerikli bitkisel macun ve faydaları; Doğal antibiyotiktir, kış aylarında sık rastlanan grip gibi sorunları ortadan kaldırır. Ağız içi ve dışı oluşabilecek sağlık sorunlarının çözülmesine yardımcı olur. Mantar gibi problemler daha oluşmadan ilerlemesini engeller. Dolaşım sistemini de düzenleyerek kişiyi rahatlatır. Her yemekten sonra 1 tatlı kaşığı yeterlidir.
  7. Bal ve Sinemaki karışımlı bitkisel macun ve yararları; yağ yakıcı özelliği ve tok tutucu olması sayesinde zayıflamaya yardımcıdır. Yüksek tansiyon ve kolesterol gibi sorunları olanlara çok yararlıdır. Böbrek sorunları ile savaşır, midedeki şişliği önler. Kilo vermek isterken yaşanacak bitkinliğin de önüne geçer.
  8. Bal ve zencefilli bitkisel macun; kalp, beyin damarlarından yaşanan tıkanıklıkları önler, astım ve bronşit gibi nefes darlıklarına çare olur. Çeşitli nedenlerle oluşabilecek stres ve sinirlilik halini azaltmaya yardımcı olur. Bel ve sırt ağrılarına iyi gelir, ayrıca ileriki dönemlerde yaşanabilecek kemik erimesinin de önler.
  9. Enginarlı bitkisel macun ve faydaları; şeker ve tansiyonun düşürülmesine yardımcı olur. Karaciğer yağlanmasını ve bu nedenle oluşabilecek cilt sorunlarının da yaşanmasını engeller. Hamile bayanların bebeklerinin sağlıklı dünyaya gelebilmesi için kullanması gereken bitkisel bir macundur. Diğer bitkisel macunlar gibi yemeklerden sonra bir tatlı kaşığı tüketilmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
E-vitamini-cilt-maskesi
E Vitamini Cilt Maskesi ve Cilde Faydaları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Düz Karın
Düz Bir Karın İçin Tavsiyeler

Kapat