Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk

Bitkisel Yağlarla Kalıcı Bronzluk
5 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.029 kez okundu.

BİTKİSEL YAĞLARLA KALICI BRONZLUK

Yaşı kaç olursa olsun her kadın bronz bir tene sahip olmak ister. Yaz günlerinde çikolata bir ten kadınların adeta vazgeçilmezidir. Güneş altında kavurucu sıcakta yanarak bronzlaşmak hem cilde hem de bünyeye oldukça zararlıdır. Aynı zamanda bilinçsizce yapılan güneşlenme cilt hastalıklarına sebep olabilmektedir. Tüm bunlar yerine bitkisel yağlarla kalıcı bronzluk elde etmek mümkündür.

Güzelleşme ve düzenli kişisel bakımlarla ilgili doğal yöntemler mevcuttur. Bronzlaşmak içinde doğal yöntemler bulunmaktadır. Bitkisel yağlar karıştırılarak elde edilen formüllerle uzun süre kalıcı bronz bir tene sahip olabilirsiniz. Bunun için saatlerce güneşin altında yatmanıza gerek yoktur ve etkisi tüm yaz mevsimi boyunca bedeninizde kalacaktır.

Bitkisel karışımların elde edilebilmesi için farklı yağ çeşitleri (kakao yağı, fındık yağı, kayısı yağı vb.) kullanılmaktadır. Önemli olan doğru formül ile oluşturulmuş karışımları kullanmaktır. Bronzlaşırken kullanılan yağların cildi besleyen ve cilt dokusuna zarar vermeyen özellikte olması gerekmektedir.

Bu karışımlar uygulanırken güneş koruyucu kremler ve losyonlar kullanılmalıdır. Koyu bir ten için kullanılan bitkisel içerikli özler aynı zamanda hoş kokmaktadır. Kalıcı bronzluğu sağlayarak güzel bir görünüm elde edilmesine yarayan yağlar, cilt tarafından hemen emilmektedir. Bu yağlar hiçbir kimyevi madde içermemektedir.

Uygulama şekilleri kullanım yerlerine göre farklılık göstermektedir. Plajda kullanılacaksa birkaç gün koruyucu losyonlarla güneşlenerek teni uygulama için hazırlamak gereklidir, sonra karışımlar tene koruyucu losyonlarla birlikte uygulanmalıdır. Böylece kalıcı olacak bronzluk elde edilebilir.

Eğer plaj dışında kullanacaksanız koruyucu losyonlarla 1-2 saat boyunca güneşlenin daha sonra bitkisel karışımları kullanarak 4 yada 5 gün içinde ideal görüntünüze kavuşacaksınız. Yalnız en çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de güneşe çıkacağınız saati iyi ayarlamak özellikle öğle saatlerinde güneşin sıcaklığı çok fazla olduğundan gelen ışınlarda zararlıdır. Bu yüzden öğle saatlerinde dışarı çıkmayın bunun yerine 16.00-17.00 gibi zaman aralıkları cilt için en uygun güneşlenme zamanıdır.

Güneşlenmek için illa deniz kenarında olmanıza gerek yok. Bitkisel yöntemleri kullanacağınız için evinizin bahçesinde, balkonlarınız da da bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Evlerinizde bir tatil havasıymış gibi hissedip koyu renk teninizin tadını çıkartın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Batık sorunu için maske7
Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
bakimli-gorunmenin-sirlari-
Bakımlı Görünmenin Sırları

Kapat