Bitkisel Yollar ile Siğil Tedavisi

Bitkisel Yollar ile Siğil Tedavisi
23 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.224 kez okundu.

Siğilleri Doğal Yollar ile Tedavi Etmek

  • Doğadaki birçok bitkinin birden fazla yararı vardır, günümüzde ilaçları çok kullanmayın zararlı gibi açıklamalardan sonra herkes alternatif tıpa yani doğal yollara yönelmiş durumdadır. Bitkisel yollar ile siğil tedavisi için bir çok yöntem vardır, biz size en yararlı olanlarını anlatmaya çalışacağız.
  • Siğilin içinde iltihap olduğu için bu mikrobu akıtmak gerekir. bu mikroplar için, karakafesle, karaağaç ve gala bak bitkileri etkilidir, bu isimleri belki ilk defa duyuyorsunuzdur ama aktarlardan bulabilirsiniz. Bu 3 bitkiden hangisini bulursanız onu kahve yapar gibi 1-2 kaşık kadar cezveye atın ve bir kahve fincanı sıcak suyu koyun, 5-10 dakika kadar demlendikten sonra yumuşak bezi suya bandırın ve siğil olan bölgeye zarar vermeden yavaşça sürün.
  • Siğilin neden olduğu virüsleri ortadan kaldırmak için karahindiba veya siğil çay ağaçlarının yaş kısımlarını, yani köklerini siğillerinize sürün ve bir küçük diş sarımsak ve bir o kadar da soğanı ezin, siğil üzerine uyguladıktan sonra bant ya da bezle siğil olan bölgeyi kapatın.
  • Siğillerin en çok çıktığı yerlerden biri olan eller için de farklı bitkisel yollar ile siğil tedavisi mevcuttur. En etkili bitki kayın kabuğudur. Bu yöntem tıbbın gelişmediği eski çağlarda sadece bitkisel tedavilerin uygulandığı dönemlerde kullanılmaktadır. Taze kayın kabuğu bulabilirseniz onun yaş kısmını siğillere sürerek tedavi edebilirsiniz. Eğer yaş kayın kabuğu bulamazsanız toz halinde olanlardan bir tatlı kaşığı kadar cezve içine atıp bir finca sıcak suyu da üzerine dökerek 8-10 dakika demleyin. Bu bitkisel çayı isterseniz içebilirsiniz, isterseniz de siğil üzerine sürün ya da her ikisini de yapın, faydasını göreceksiniz. Ayrıca fesleğen de içerdiği önemli vitaminler sayesinde siğillerin oluşmasını engelleyen antikorlar üretmektedir.
  • Diğer bitkisel tedavi yöntemimiz ise söğüt yaprağı ile olacak, bu yaprağı uygun bir alanda güzel ezin, siğil olan bölgenize komple kaplayacak şekilde sürün ve 30 dakika kadar bekleyin. Bu tedavi yöntemini hafta 3 kere uygulayarak siğillerinizin küçülmeye başladığını fark edeceksiniz.
  • Siğillerin yok edilmesi için etkili olan bir diğer bitkimi sütleğen bitkisidir. Bu bitki zehirlidir, bu yüzden bebeklerden, çocuklardan uzak tutacağınız gibi kendinizde kesinlikle yemeyin. Bu bitkideki sütü siğillerin üstüne sürdükten sonra yarım saat bekleyin, ardından yıkayın. Bu tedavi yöntemini de haftada 3 kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
canli-gozuken-bir-cilde-kavusmanin-yollari
Canlı Gözüken Bir Cilde Kavuşmanın Yolları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ip-atlayarak-zayiflama-kilo-verme-kalori-yakma
İp Atlayarak Kilo Verme, Zayıflama Mümkün mü?

Kapat