Boğaz Şişmesi ve Bademcik İltihabı

Boğaz Şişmesi ve Bademcik İltihabı
8 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 1.894 kez okundu.

Havaların soğuması ile hassaslaşan vücudumuz bazı reaksiyonlar ile bize cevap vermektedir. Bu reaksiyonların başında, boğaz ağrısı ve bademcik iltihabı gibi çok sık görülen hastalıklar görülmektedir. Özellikle çocuklarda daha sık görülen bu hastalıklar yetişkinlerde de yaygın olarak gözlemlenmektedir.

Soğuk havada bir çok kişinin boğaz ağrısı rahatsızlığına şahit olmaktayız. Ağız içinde oluşan bu hastalık, nefes yolu ile de bulaşabilmektedir. Özellikle toplu ortamların olduğu yerlerde de kimin hasta kimin sağlıklı olduğunu bilemeyiz ve nefes yolu ile, aynı ortamda soluduğumuz havadan dolayı, bu hastalıklar bize de bulaşabilir ve, bademciğimize yapışarak hastalanmanıza neden olur.

Fakat bademcik operasyonu geçirmiş kişilerde bu ve bunun gibi rahatsızlıklar olmamaktadır. Bademciğin vücuttaki misyonu, gelen virüsleri tutarak, vücudumuza ulaşmamasını sağlamak ve kapı görevi görmektir. Bademciği alınan kişilerde bu yüzden sıcak soğuk değişiminin olduğu zamanlarda, bademcik hastalıkları yaşanmamaktadır.

Bademciğin tedavisi çok basittir… Bir çok kişinin de bildiği gibi, bitki çayları iyi gelmektedir. bir hafta boyunca boğazı sıcak tutmak ve günde 3 kere ada çayı, yeşil çay gibi çayları tüketerek şifa kazanılabilir.

Bunun yanında, bir kabın içine kaynamış suyun içine ada çayı ve 2 yaprak ebegümeci katarak 15 dakika sonra demlenince, günde 3-4 kere kez gargara yaparak boğaz için iyi gelen bu kürü uygulayabilirsiniz.Böylece boğaz ağrınız en kısa sürede geçecektir. Alternatif tedavi yöntemlerinden yalnızca biri olan bu kürün kesinlikle en ufak bir zararı yoktur. Hastaneye gitmeyi sevmeyen kişilerin daha sık tercih ettiği yöntemlerden biri olan bitkisel kürler ülkemizde halan modern tıp ile yarışmaktadır.

Dedelerimiz, ninelerimizden öğrendiğimiz bu tarifleri sizler için paylaşmaya devam edeceğiz, eğer sizinde alternatif tedavi yöntemlerine yaklaşımınız sıcaksa ve bu aralar biraz boğazınızda ağrı varsa, bu tavsiyelerimizi uygulamanızı tavsiye ederiz ve sağlığınıza ulaşmanızı temenni ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kis-aylarinda-guzellik-ve-bakim
Kış Aylarında Güzellik ve Bakım

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sivi-diyeti-ile-zayiflama-kac-kilo-verdirir
Sıvı Diyeti ile Zayıflama Kaç Kilo Verdirir

Kapat