Boyalı Saçları Korumanın Sırları

Boyalı Saçları Korumanın Sırları
2 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.989 kez okundu.

Çok isteyerek boyattığınız saçlarınız, doğal saçlara göre çok daha fazla bakım ve onarıma ihtiyaç duyarlar. Bu sebepten dolayı da boyalı saçları korumanın sırlarını iyi bir şekilde öğrenmeniz gerekecektir.

boyalı-saçlar
Boyalı saçlarınızın bakımını ve onarımını yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri doğru seçtiğiniz saç kreminizdir. Eğer amonyak içeriği olmayan bir saç kremini tercih ederseniz, saçlarınızın rengini daha uzun süre koruma fırsatını sağlamış olursunuz. Aynı zamanda da saç renginize uygun olarak hazırlanmış saç kremlerini de tercih etmeniz sayesinde saç renginizi de korumaya yardımcı olursunuz. Kırmızı saç rengine sahip olan kadınların en çok dert yandığı konu saç renklerinin birkaç yıkama ile akmasıdır. Bu sebepten dolayı da sürekli yeniden boyama ihtiyacı ortaya çıkar. Eğer sizde bu saç rengine sahipseniz o zaman saçınızın doğal bakımını ihmal etmemeniz gerekir. %100 doğal olan bakım yağlarını saçlarınızın derisine masaj yardımı ile uygulayın. Böylece saçınızın nemini koruyarak, çok daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamış olursunuz. Boyalı saçları korumanın sırlarından bir diğeri ise, saçlarınızı çok sık yıkamamanızdır. Ne kadar sık yıkanırsanız, saçınızda boya o kadar çabuk etkisini yitirir. Bu sebepten dolayı haftada 3 kez banyo yapmak sizin için yeterli olacaktır. Eğer saçlarınız çok çabuk yağlanıyorsa ve sürekli yıkama ihtiyacı hissediyorsanız o zaman kuru şampuanları tercih edebilirsiniz. Kuru şampuanlar sayesinde saçınızdaki yağ ortadan kaybolur ve saçlarınızın temiz görünmesi sağlanır. Kuru şampuanı saç diplerinize uygulayarak, güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçınızın boyasını yaptırdıktan sonra hemen yıkamayın ve mümkünse 48 saat bekletmeye çalışın. Bu sayede boyattığınız renk saçınızda daha iyi oturacaktır. Çok sıcak su saç rengini açmaya neden olacağı için duş alırken ılık ya da soğuk suyu tercih ederek banyonuzu yapın ve saçınızın rengini koruyun.

boyalı-saçlar-3
Tercih ettiğiniz şampuan ile saç kreminiz aynı özelliklere sahip olursa, saç renginizi daha iyi bir şekilde korumanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda saç renginizin solmasını önleyecek olan koruyucu krem sayesinde boyalı olan saçlarınızı korumayabilirsiniz. Sizde sevdiğiniz saç renginizi bu ufak sırlar ile güvende tutabilirsiniz.

Etiketler:

Boyalı Saçları Korumanın Sırları Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Yeliz diyor ki:

    Çok teşekkürler. Benım de bir önerim olacak, çünkü saç boyasının cansız olmasından ve akmasından çok muzdaripken şu an çok çok memnunum. Boyaya katılan KATKISIZ KERATİN SERUM kullanıyorum ŞU AN SAÇLARIM YENIDEN YAPILANMAYA BAŞLADI VE PARLAKLIĞI DA ARTTI.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Dukan Diyeti Tozu
Dukan Diyeti Tozu (Yeni)

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Her-Derde-Deva-Kil-Maskeleri
Her Derde Deva Kil Maskeleri

Kapat