Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır ?

Boyalı Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır ?
27 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 1.913 kez okundu.

BOYALI SAÇLARIN BAKIMI NASIL OLMALIDIR?

Saçlarımızın rengi veya görüntüsü artık hoşumuza gitmiyorsa hemen kuaförün yolunu tutmaya hazır bir cinsiz. Saçlarımızda yapacağımız değişiklik hem kendimizi iyi hissetmemizi sağlayacak hem de başkalarının beğenisi özgüvenimizi arttıracaktır.

Saçlarımızda yapacağımız değişikliğin ismi boya ise burada biz kadınların dikkat etmesi gereken hususlar var. Peki, boyalı saçların bakımı nasıl olmalıdır diye sorarsanız cevabımız şöyle ki;

Boya saça uyguladığımız bir çeşit kimyasal madde olduğundan saçlarımızı daha çok yıpratacaktır. Üstüne bir de her gün düzleştirici, maşa ve fön uyguluyorsak yavaş yavaş saçlarımızla vedalaşabiliriz.

Boyalı Saçların BakımıHem güzelleşeyim hem de saçlarım yıpranmasın diyorsanız öncelikle yapılması gereken uygulamalar şu şekildedir:

  • Saçlarımızı soğuk su ile yıkamalıyız. Sıcak su derimizin gözeneklerini tıkar ve nefes almasını engeller. Saçların sağlıklı uzamasında kötü bir etken olarak karşımıza çıkar. Soğuk su ayrıca saçlarımızın kabarmasını da önleyecektir.
  • Boyalı saçlarımızın en önemli sorunlarından birisi de nem eksikliğidir. Nem olmadığından saçlarımızı kurutur ve çatallaşıp yıpranmasına neden olur. Aktardan alacağımız E vitamini içeren yağlar ile evde karışım yapıp kullanabiliriz.
  • Saçlarımızı her yıkadığımızda sadece uçlarına iyi bir markaya ait saç kremi kullanmalıyız. Bu saç kremi saçımızdaki boyanın ömrünü uzatacaktır.
  • Saçımızı yıkadıktan sonra uyguladığımız bakımlardan sonra saç kurutma makinesiyle kurutmamalıyız. Hem saçın nemini alacaktır hem de tararken kırılmasına neden olacaktır. Saçımızı en sağlıklı kurutma yöntemi bir penye tişörtü saçımıza dolamamızdır. Hem daha çabuk kurutacak hem de havlunun verdiği zararı en aza indirgeyecektir.
  • Saçlarımızı her gün yıkamamalıyız. Her gün yıkarsak saçımızdaki boya daha çabuk akacaktır. Bu sayıyı 2-3 günde bire çıkarmalıyız. Her gün yıkamamız gerekiyorsa da 2 günde bir kuru şampuan kullanmalıyız.
  • Saçlarımızı sürekli taramamalıyız eğer tarayacaksak geniş ağızlı bir tarak kullanmalıyız. Kullandığımız diğer fırçalar saçı daha çok kıracaktır.
  • Güneş saçımızı yıpratan ve boyanın kısa ömürlü olmasına neden olan bir dış etkendir. Saçlarımız fazlasıyla güneşe maruz kalıyorsa kesinlikle sonrasında bir bakım kürü uygulamalıyız.
  • Sağlıklı bir saç için en az 1,5 ayda bir kuaförde uçlarını aldırmalıyız.

Bu hususlara dikkat edersek sağlıklı ve boyalı saçlarla geçirdiğimiz zaman artacaktır. Unutmayalım her kadın güzel ve özeldir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
ayak_bakimi
Ayak Bakım Kürü

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
guzellik-ve-bakim-icin-cilek-maskeleri
Güzellik ve Bakım için Çilek Maskeleri

Kapat