Boyun Kırışıklıkları için En Etkili Maske

Boyun Kırışıklıkları için En Etkili Maske
10 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 17.903 kez okundu.

Boyun Kırışıklıklarına Özel Fikirler

  • Ciltte yaşanan kırışıklıkların hepsi bizim için büyük sorun olsa da, boyun kırışıklıkları en önemli sorunlardan biridir. Bütün cildiniz kusursuz olsa da boyundaki kırışıklık gerçek yaşı ele verir. Bu yüzden etkili bir maske kullanmak gerekebilir. Cildin kırışması; hücrelerin eskisi gibi aktif olmaması nedeni ile cilt esnekliğini kaybeder ve kırışıklıklar başlar. Bir başka sebebi de, sürekli olarak hareket eden bölgelerin, mimiklerin olduğu yerler cildin diğer bölgelerine oranla daha çabuk kırışır. Özellikle alın, boyun, göz kenarları ve ağız kenarları en erken kırışan bölgeler arasında yer almaktadır.
  • Boyun kırışıkları için maske en faydalı ve sağlıklı yollardan biri olacaktır. Şunu unutmayın ki bütün kırışıklıkları sıfırlayıp 18 yaşındaki gibi görünmeniz mümkün değil. Eskisine oranla kırışıklıklar azalır ve yaşlanma süreniz biraz daha gecikir. İlk olarak, boyun kırışıklarınız için bitkisel maskelerden bahsetmek istiyorum.

Boyun Kırışıklıkları için Bitkisel Maskeler

  • Bitkisel maskelerin cilt kırışıklıklarını geçirmesindeki en büyük etken doğal nemlendirici olmalarıdır. Cilt tipiniz çok kuru ise, muz sizlere doğal bir nemlendirici etkisi yaparak cildinizin yaşlanmasını geciktirecektir. Muz maskesi için; 1 tane küçük boy muzu iyice ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı kadar gül suyunu ilave ederek karıştırıyoruz. Hazır olan maskemizi, boyun kırışıklıkların olduğu bölgeye masaj yaparak sürdükten sonra yarım saat bekleyip ılık su ile iyice duruluyoruz.
  • Bitkisel maske içinde nemlendirici etkisi olan en sağlıklı ürünlerden biri de baldır. Bal maskesi sayesinde boyun kırışıklıklarından kurtulacaksınız. 1 çorba kaşığı bal ve aynı miktarda gliserini küçük bir kapta karıştırınız. Gece uyumadan önce bu maskeyi boyunuza sürün ve yıkamayın. İsterseniz boynunuzu bir şey sarabilirsiniz, yalnız yedirerek yaptığınız zaman etrafa bulaşmayacaktır. Boyun kırışıklıkları için en etkili maskelerden biri de budur.

Boyun Kırışıklıkları için Altın Öneriler

  1. Cilt kırışıklıkları için sadece maske yapmak yeterli olmayabilir. Beslenme alışkanlıklarınızı düzenlerseniz size en büyük katkıyı sağlayacaktır. Hamburger ve pizza yerine zeytinyağlı ev yemeklerini tercih edin. Antioksidan alabilmek için düzenli olarak ara öğünlerde meyve tüketmeyi ihmal etmeyin.
  2. Boyun kırışıkları için önemli olan diğer şey ise su. Zaten sağlık ve bakımla ilgili ne okursanız mutlaka bol miktar su cümlesini görürsünüz. Aynı şekilde cildin nemini kazanarak kırışıklıklardan kurtulması için günlük 8 bardak su içmek gerekir.
  3. Cildiniz çok kuru olduğu için pullanma olur, zamanla da kırışıklıklar başlar. Günlük düzenli olarak boyun ve vücudun diğer kısımlarına nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Güneş kremlerini genelde yazın kullanırız ama kış aylarında da güneşe çıkacağınız vakitte kremi kullanın ki UV ışınları cildinize zarar vererek kırışmalara neden olmasın.
  4. Boyun kırışıkları için maske ve altın öneriler hakkında sizlere bilgi vermeye çalıştık, bir sonraki yazımızda yine sizlere faydalı bilgiler aktarmaya çalışacağız.
  • Boyun kırışıklıklar için sizlere verdiğimiz ve maske ve diğer fikirler umarım işinize yarar. Daha farklı bilgi için Boyun Sarkmasını Önlemenin Yolları yazımızı okuyabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Portakalın Cildimize Faydası
Portakalın Cildimize Faydası

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakimi-icin-maya-maskesi
Cilt Bakımı için Maya Maskesi

Kapat