Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?

Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?
10 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.831 kez okundu.

Brezilya Fönü Nasıl Çekilir?

Özellikle bayanlar tarafından tercih edilen Brezilya fönü 6 aya kadar kalıcı düzlük sağlayan bir yöntemdir. Düz saçlara sahip olmak isteyen bayanlar. her gün fön çekmek sıkılan bayanlar ve duş alıp çıktıktan sonra bakımlı ve düz saçlara sahip olmak isteyen bayanlar tarafından tercih edilen Brezilya fönü uygulaması tüm dünyada ses getiren bir yöntemdir. Bu işlemde bayanların saçlarına yoğun keratin uygulaması yapılmaktadır. Bir çok nedene bağlı olarak yıpranan saçların yapısı bozularak kırılmalar kopmalar ve dökülmeler yaşanır. Sadece saçlarda ve tırnakta bulunan keratin maddesi saçları beslemeye, bakım yapmaya ve kalıcı düzlük sağlamaya yaramaktadır.

Brezilya fönü nasıl çekilir konusunda gerekli araştırmalar yapıldığında işlemin profesyonel kuaförler tarafından yapıldığı karşımıza çıkmaktadır. Öncelikli olarak tuz içermeyen bir şampuan yardımıyla saçlar iki defa yıkanır. Sonrasında saçlar saç kurutma makinesi yardımıyla hafif nemli kalacak şekilde kurutulur. Keratin maddesi saç diplerine gelmeyecek şekilde fırça yardımıyla saçlara yedirilir. Saç bu şekilde 5 dakika bekletildikten sonra saçlar, saç kurutma makinası yardımıyla saçlar kurutulur. Son işlem olarak 200 ile 230 derece arasında bir ısıya yükseltilen saç düzleştirici yardımıyla saçlar ince tutamlar halinde alınarak düzleştirin. Bu şekilde keratin saça tamamen mühürlenmiş olacaktır. İki üç gün boyunca saçlar yıkanmamalı, üç günün sonunda ise sülfat içermeyen şampuanla yıkanarak işlem tamamlanmış olacaktır.

Brezilya fönü sayesinde saçlarınız olduğundan daha gür görünecektir. Her bir saç telini tamamen saran keratin saç telini daha kalın gösterecektir. Boya, saç şekillendiriciler, saç maşaları saçın sahip olduğu keratinin yok olup yıpranmasına sebep olduğu için bu anlamda yapılan tamir işlemi olan keratin yüklemesi sayesinde kaybettiğiniz saçlara yeniden sahip olabilir ve 6 ay ile 9 ay arasında kalıcı düzlük sağlayan brezilya fönü yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda formaldehit içermeyen brezilya fönünü tercih etmek de sağlığınız açısından son derece önemlidir.

Keratin nedir?
Keratin nedir diye soracak olursanız keratin saçlarınızda, tırnak ve diş minelerinde bulunan bir proteindir ve oldukça güçlüdür. Saçlarınız yaptığınız her uygulamadan etkilendiği için özellikle (boya ve açıcılar) daha bakımlı olması ve hacimli,dolgun görünmesini sağlamak için keratine ihtiyacınız olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Bronz Makyaj Nasıl Yapılır
Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
solaryuma-girerken-dikkat-edilmesi-gerekenler
Solaryuma Girerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kapat