Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?
25 Mart 2016 tarihinde eklendi, 2.127 kez okundu.

Bronz Makyaj Nasıl Yapılır?

Günümüzde bayanlar tarafından tercih edilen birçok makyaj çeşidi vardır.Bakımlı olmak ve daha güzel görünmek için bir çok yöntem denemekte siniz.  Örneğin smooky ice, günlük kullanımlık hafif makyaj çeşitleri, neon makyajlar, nude tonlarında yapılan makyaj, gotik makyaj, gece makyajı gibi birçok varyasyonlarda makyaj önerileri ve şekilleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de bronz makyaj çeşididir. Bronz makyaj günümüzde birçok bayan tarafından sevilerek yapılmakta ve tercih edilmektedir. Ama bronz makyaj çeşidinin en çok yakıştığı bayanlar, esmer tenliler ve buğday tenli olan kişilerdir. Bronz makyaj yine siyah saçlı ve kestane tonlarındaki ya da kumral tonlarındaki saçlara sahip bayanlara da çok yakışmaktadır.

Bronz makyaj nasıl yapılır?

Yaz aylarında yüz tonu ve bedeninde güneş sayesinde bronza dönüşmesi sonucunda bayanlara çok yakışabilen bronz makyaj uygulamaları, kış aylarında da bronzi pudra ve basic makyaj uygulamalarının üzerine de çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bunun için alacağınız herhangi markanın bronzing serisinden bir kapatıcı pudrayla işe başlayabilir ve ten renginizi bronza çevirebilirsiniz.

Baz makyaj uygulamasında isterseniz yine bronz tonlarında pudradan önce aynı tonları içeren bir fondöten make-up uygulaması yaparsanız ardından sürülecek olan pudrayla basic uygulamanız daha mükemmel görünebilecektir. Bunun üzerine ister göz makyajıyla, isterseniz de allık uygulamasıyla devam edebilirsiniz. Gözünüze devam edecek olursanız, Altın renklerin her tonu, bronz metalik renkleri, bronza kaçan far tonları göz kapağınıza uygulamanız gereken far tonlarından dır. Arzu ederseniz burada saydığımız birbirine yakın renkleri birbirine karıştırarak ta, değişik bir far tonu elde edebilirsiniz. Göz kapağınızı iyice far uygulamasıyla boyadıktan sonra kahverengi kaleminizle göz kontörünü çizerek, kaşlarınızın boşluklarını da kahve tonlarında bir kalemle doldurmalısınız. Ardından koyu renk bir rimelle kirpiklerinizi koyulaştırın. Bazı bronzing makyaj uygulamalarında göz kapaklarında hafif bir kırmızı ve ateş renkleri yapılabilmekte. Ama tercih sizindir. Fazla iddialı geliyorsa bu kadarı sizin için yeterli olacaktır. Son olarak ta kahve ya da şeftali tonlarında bir allık ve tarçın renklerinde bir dudak parlatıcısı ile makyajınızı sonlandırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti
7 Günde 10 Kilo Verme Diyeti

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kış-güzelliği
Kış Güzelliğinin Sırları

Kapat