Büyüleyici Ten Kokusuna Sahip Olmak

Büyüleyici Ten Kokusuna Sahip Olmak
4 Ocak 2016 tarihinde eklendi, 2.458 kez okundu.

ten-kokusu-2

Ten kokusunun aroması kişinin kendine özgüdür. Ancak bazı insanlarda bu koku diğerlerine göre daha rahatsız edici olur. Bunun nedeni de ekrin ve aporkinter isimli bezlerdir. Bu bezlerde salgılanan hormon bazı kişilerde kötü kokuya neden olmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için de yapılabilecek bazı bakım yolları vardır.
Düzenli Duş Almak
Kokunun oluşmaması için vücut temizliğine ekstra dikkat edilmelidir. Her gün duş almak ve hoş kokulu losyonlar kullanmak yararlı olacaktır. Bu sayede losyonların kokusu geçmeden tekrar temizlik yapılmış olur.
Deodorant Kullanımı
Duştan çıktından sonra deodorant kullanımı ter kokusunun oluşmasını önleyecektir. Alüminyum içeriğe sahip olan deodorantların kullanımı cilde de zarar vermeyerek kokunun oluşumunu durduracaktır. Ya da bitkisel içerikli ürünler tercih edilebilir. Bu sayede cildinizin hava alması da engellenmemiş olur.
Kıyafet Seçimine Dikkat Edin
Giydiğiniz kıyafetlerin pamuklu olmasına özen göstermelisiniz. Böylelikle cildinizin hava alması engellenmeyeceği için terleme daha az olacak ve kötü kokunun oluşması engellenecektir.
Yediğiniz Besinler Önemli
Tükettiğiniz yiyeceklerin kokulu olması en ufak terlemede vücudunuzdan kötü koku yayılmasına neden olur. Bu yüzden sarımsak, çemen, yumurta gibi ağır kokusu olan yiyecekleri özel buluşmalara gideceğiniz günlerde tüketmemenizi tavsiye ederiz.

ten-kokusu-3
Kafein
Gün içinde fazla kahve tüketen insanlardansınız, bunu azaltmanız da fayda olacaktır. Çünkü kahve içerisinde bulunan kafein nedeni ile bakteri oluşumu hız kazanacaktır. Bu da ter kokusunun yoğun şekilde hissedilmesine neden olur.
Parfüm Seçimi
Seçtiğiniz parfümün aroması teninize uygun olmalıdır. Eğer çok ağır kokuya sahip parfümler tercih ediyorsanız, bu durum ufacık bir terlemede kötü koku yayılmasına neden olur. O nedenle her zaman az miktarda parfüm kullanmalı ve en hafif kokulu olanları seçilmelidir.
Kokulu Duş Jeli
Duş alırken kullanacağınız duş jelinin parfüm esanslı olması onu daha etkili yapacaktır. Teninize direk yapışan parfüm kokusu sayesinde tüm gününüzü koşturmaca içinde geçirseniz bile herhangi bir koku sorunu yaşamazsınız.
Yedek Kıyafet
Bütün gün dışarda olmanızı gerektiren bir işiniz varsa çantanızda yedek bir kıyafet taşımanız yararlı olacaktır. Çünkü terlemede ortaya çıkan bakteriler uzun süre kıyafette kalırsa kötü koku kaçınılmaz olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Maydonozun Zayıflamada Etkisi
Maydonozun Zayıflamada Etkisi

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Avokado
Yağlı Ama Çok Sağlıklı Besinler

Kapat