Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler
10 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 2.773 kez okundu.

Saçların çabuk yıpranmasından dolayı saçlar daha mat ve cansız gözükmektedirler. Seyrek ve ince telli olan saçlar diğer saçlara göre daha fazla yağlanmaktadırlar. Saçlarınızın yağlanmasını önlemek amacı ile yapmanız gerekenler ve yağ dengesini koruyucu maske önerileri yazımızda sizler için yer almaktadır.

yağlı-saçlar-3

yağlı-saçlar-3

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Yapılması Gerekenler
Saçların duş içerisinde sıcak suyla yıkanması saç tellerinin ve saç derisinin yağlanmasına sebebiyet vermektedir. Saçlarınızı yakarken ılık su kullanmaya dikkat edin ve özen gösterin. Sıcak su, saç derisini gereğinden aşırı bir şekilde uyarmaktadır. Banyo da saçlarınızı iyi durulamadığınız takdirde yağlanma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Saçlarınızı durularken saç köklerine hasar vermemeye özen gösterin. Durulama için ılık su tercih etmeniz önerilir. Uzun süreli olarak saç şekillendirici kullanımı nedeni ile oluşan ısı, saç diplerinin sağlanmasına sebep olmaktadır. Saçlarınızı doğal haline bırakarak şekillendirin ve saçlarınızı yağlandıracak ve yıpratacak olan briyantin gibi maddelerden uzak durun. Saçlarını sürekli toplayan kişilerin diğer kişilere oranla saçları daha kolay yağlanmaktadır. Saç derisinin hava alışını sağlamalı ve mümkün olduğu kadar gün ışığı ile beslenmesini sağlamalıyız. Saç kökleri havalandırılmalı ve bazı günler saçlar serbest bırakılmalıdır. Yağlanmayı tamamen geçirmeye yönelik sunulan şampuanlar hiçbir çözüm sunmaz. Bu nedenden dolayı içinde kimyasal bulunmaya şampuanlar kullanmak daha sağlıklı bir çözüm olacaktır. Yağlanmış olan saçları her gün yıkamak daha fazla yağlanmalarına sebep olmaktadır. Saçlarınızı mümkün olduğu kadar geç yıkayarak saç derisinin sağlanmasını biraz da olsa önlemiş olursunuz.

yağlı-saçlar-2

yağlı-saçlar-2

Yağlı Saçlar İçin Maske

  • 1 yemek kaşığı kıyılmış ıhlamur
  • 3 adet limon suyu
  • 1 veya 1,5 adet limon kabuğu rendesi
  • Yarım litre su
    Listemizde bulunan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve ocakta kaynama noktasına gelene kadar ısıtmaya devam edin. Hemen ardından bir süre dinlenmeye bırakın ve ılıdığında süzgeç yardımı ile süzüp içine 4 adet limonun suyunu ilave edin. Yapmış olduğumuz karışımı kavanoza boşaltıp 2 gün dinlendirin ve sürenin sonun saçlarınızı bu karışım ile yıkayın. Saçlarınızın eskiye oranla daha calı ve daha doğal durmaya başladığını fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Kontrolsüz Diyet Yapmayın
Kontrolsüz Diyet Yapmayın

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
göğüs-büyüten-bitkiler
Göğüs Büyüten Bitkiler

Kapat