Çekici Gülümseme için Diş Estetiği

Çekici Gülümseme için Diş Estetiği
26 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.200 kez okundu.

cekici-gulumseme-icin-dis-estetigi

Çekici Gülümseme için Öneriler

 • Gülüş şekli bir bayanın olduğundan çok daha farklı gösterebilir. Dişlerimiz nedeni ile bazen gülümserken ağzımızı kapatırız ya da dişlerimizi göstermemeye uğraşırız. Çekici gülümseme için diş estetiği yaptırarak bu kötü alışkanlıklarımızı da bir kenara bırakabiliriz. Diş estetiği için en yaygın yöntem diş beyazlatmadır, beyazlama için dişleri fırçalamak mevcut rengi açar ve dişleri korur. Porselen yaptırarak ise dişler komple kaplanarak daha parlak ve çekici bir görüntüye sahip olursunuz. Porselen yöntemi için dişlerinizin renginin koyulaşması ve şeklinin bozulması durumlarında tercih edilmelidir.
 • Dişlerinizin çok fazla yamuksa porselen uygulaması yerine bir takım düzeltme işlemleri uygulanarak da bu önlenebilmektedir.
 • Bazı bayanların diş etleri normalden biraz büyüktür, bu durumda diş estetiği için botoks yöntemi uygulanarak diş etleri küçültülür ve daha çekici bir gülümseme sağlanır.
 • İyi bir gülümseme için dudakların şekli de önemlidir, dudakları daha iri göstermek için basit operasyonlar uygulayarak güzel bir gülümsemeye kavuşulabilir.
 • Bazen bütün bu olgular tek bir kişide görülür ve birden fazla tedavi gerekebilir. Diş etlerinin şişliğini indirmek, çapraz dişleri düzeltme ve dudak dolgusu aynı anda yapılabilen işlemlerdir.
 • Çekici gülümseme için diş estetiği yöntemlerden en iyisi laminate veneer uygulamasıdır. Birçok uygulamada diş minelerinin kazılarak inceltilmesi gerekir, bu da sizin dişlerinize çok zarar verdiği için artık tavsiye edilmiyor. Laminate veneer uygulamasında kaplamalar çok ince tasarlanabildiği için dişlerinize zarar vermeden bu işlem uygulanabiliyor.
 • Dişlerimizin en önemli kısımlar ön bölümlerdir, kaplama yaptırmaktansa laminate yaptırmak daha faydalıdır, böylece dişteki renklerin farklı olması veya çok fazla aralıklarda olması gibi durumları kolayca ortadan kaldırarak çekici bir gülümseme sağlar.
 • Benim dişlerimde bozukların yanı sıra rahatsızlıklar da var diyorsanız, kanal ve diş tedavisi için de bu laminate kaplamalar kolaylıkla yapılabiliyor.
 • Çekici gülümseme için diş estetiği yaptıracaksınız öncelikle yetişkin olmanız gerekiyor, dişteki iltihap çok ileri seviyeye gittiyse veya daha kötü bir sorun varsa bu estetik yapılmıyor. Zaten doktorlar gerekli araştırmayı yaptıktan sonra uygunsa bu yöntemi sizlere uyguluyorlar.
 • Çekilen dişlerin ardından implant ile yeni ve sağlam bir dişe sahip olabilirsiniz, yalnız bu dişin üzerine laminate veneer yapılamıyor, diğer dişlere yapılabiliyor.
 • Bazı kişilerde diş kasları normalde çok güçlü oluyor ve stresle ile birlikte diş gıcırdatma gibi olaylar yaşanabiliyor. Bu olay dişlere çok zarar veriyor ve botoks ile bu kasların gücü azaltılarak tedavi uygulanıyor ve dişler eski sağlığına kavuşuyor.
 • Dudaklarınız fazla yukarı kalktığında diş etiniz görünür, bu da hoş bir durum değil, gummysmile yöntemi ile dudakların yukarı normalden fazla kalkması önlenerek diş etlerinin gözükme ihtimali de azaltılıyor.
 • Çekici gülümseme için diş estetiği tercih etmeden önce mutlaka güvendiğiniz kişilere gidin, bu durumu sadece ticari amaçla yapmak isteyen yerler ucuz diye kesinlikle itibar etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri
Islak Saçlar İçin Saç Modelleri

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maske Önerileri
Yüz Sarkmasını Önlemek İçin Maske Önerileri

Kapat