Çekici Olmak

Çekici Olmak
22 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 3.016 kez okundu.

Çekici Olmak

İnsanlar bulunduğu her ortamda karşısındaki insanlara güzel görünmek, çekici olmak ister. Bunun için dikkat etmemiz gereken belli başlı unsurlar vardır. Öncelikle çekici bir vücut her zaman için sağlıklı olmak zorundadır. Beslenmesine, yeme ve içmesine dikkat etmeyen insanların çekiciliği daha azdır. Bütün öğünleri atlamadan yapmak, protein ve mineral bakımından zengin besinleri tüketmek beslenmemiz açısından önemlidir. Vücutta gereğinden fazla kilo ve yağ oranı mevcutsa, uygulayacağımız diyetlerle ideal kilomuza ulaşıp çekiciliğimizi arttırırız.

Yine insanlara çekici bir görünüm veren bir diğer unsur spor, egzersiz, fitness gibi unsurlardır. Vücuda daha diri, daha dolgun bir görünüm kazandırmak adına spor ve egzersizler çok önemlidir. Çekici bir vücuda sahip olmak için vücudunuzun kusursuz bir görünüme sahip olması gerekir. Düzenli beslenme ile birlikte, sağlam bir spor hayatımızın olması çekici bir görünüm için vazgeçilmezdir. Sporla uğraşan insanlar gözümüzde her zaman daha etkileyici ve daha çekicidir. Vücut hatları belirgin ve daha dolgundur. Bu da insanların gözünde onları daha çekici bir hale getirmektedir. Beslenme ve spor etkinlikleri çekici bir görüntünün yanında sağlığımız için de şart olduğundan her zaman bunlara dikkat etmek zorundayız.

Yağlı besinlerden, aşırı tuz ve şeker içeren besinlerden uzak durarak beslenmeyi her zaman için ön planda tutmamız gerekir. Unutmamak gerekir ki çekici bir görüntü için öncelikle çekici bir vücuda sahip olmamız gerekir.

Çekici Olmanın YollarıFiziksel cazibeyi yönetme

Göz teması kurun

Göz temasının insanlar üzerinde bilindik bir özelliği bulunmaktadır. Karşınızda ki insana kendinizi daha iyi anlatmak için mutlaka göz teması kurmalısınız. Siz eğer karşınızdaki insan ile konuşurken gözlerinin içine bakarsanız bu ona güven sağlar ve onunla ilgilendiğinizi gösterir. Konuşmanız bitene kadar göz temasından vazgeçmeyin.

Gözlerinizle gülümseyin

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları insanoğlunda toplamda 50 çeşit gülüşün olduğunu iddia ediyorlar. Bunlardan konumuz ile alakalı olanı sa Duchenne gülümsemesi diye adlandırılan, gözlerle gülümseme şeklidir. Peki ama bu gülümsemeyi özel yapan ne diye soruyorsanız doğal yapmacık olmayan bir insan güldüğünde gözlerinin içinde de bu gülümsemeyi karşısındaki ne hisstettirebiliyorsa herkesi etki altına alacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
sik-yapilan-makyaj-hatalari
Sık Yapılan Makyaj Hataları

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
cilt-bakim-yaglari-nelerdir
En Faydalı Cilt Bakım Yağları Hangileri?

Kapat