Cilde Düşman Olan Besinler

Cilde Düşman Olan Besinler
24 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 2.298 kez okundu.

Bir bayanın güzel ve bakımlı görünmesine yardımcı olan en temel faktör kuşkusuz ki pürüzsüz cildidir. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için mutlaka beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Çünkü yediğiniz besinler direkt olarak vücuda etki eder ve cildin yapısını şekillendirmede yardımcı olur.

cilde-düşman-olan-besinler
Yediğiniz yiyeceklerin arasında tadı güzel olsa da cilde düşman olan besinlerde mutlaka vardır. Vazgeçilmez bir lezzete sahip olsalar da güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için bu besinleri hayatınızdan yavaş yavaş çıkarmaya çalışmanız gerekiyor demektir. Cips, çikolata, pasta, kurabiye ve bisküvi gibi en sevdiğiniz yiyeceklerin aslında cildiniz ve sağlığınız için büyük bir düşman olduğunu biliyor muydunuz? Yüksek şeker oranı ve katkı maddeleri cildinize büyük bir oranda zarar vermektedir. Özellikle cildinizde yağlanmalara ve sivilce oluşumuna sebep olarak, aynı zamanda da kilo almanıza neden olmaktadır. Cilde düşman olan besinlerden bir diğeri ise günlük hayatımızda çok fazla tüketmiş olduğumuz kafeindir. Fakat kafeini tüketirken doğru bir ölçüde kalırsanız o zaman meme kanserine karşı iyi bir etkisi olduğunu görebileceksiniz. Fakat fazla tüketimi kafeini yine cilde zararlı bir hale getirmektedir. Asitli ve şekerli içeceklerinde özellikle mideye ve cilde büyük bir zararı vardır. Şeker cildinizin parlaklığını kaybetmesine neden olmaktadır. Yaşlanmaların da daha erken gerçekleşmesine sebep olur. Bunların yanında da şekerli besinleri çok fazla tüketen kişilerin ciltlerinde fazla miktarda sivilce oluşumu bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da şekeri vücudunuza katı ya da sıvı olarak almamaya çalışmalısınız. Ne kadar çok tatlı krizleri yaşıyor olsanız da daha sağlıklı yöntemleri kullanarak şeker ihtiyacınızı bastırmanızı öneriyoruz.

cilde-düşman-olan-besinler-2
Günümüzün hem cilt açısından hem de kilo açısından büyük bir düşmanı olan fast food yiyecekler de bol miktarda trans yağ ve tuz içermektedir. Hamburger, patates kızartması, pizza ve sosis gibi fast food ürünlerinde bulunan trans yağ ve yüksek miktardaki tuz oranı da cildinizin güzelliğini gölgede düşürmeye neden olmaktadır. Sizde daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız bu besinleri hayatınızdan çıkarmaya başlamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
kusburnu-yagi-faydalari-ve-cilt-bakimi
Kuşburnu Yağı Faydaları ve Cilt Bakımı

Kapat
İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız...
pratik-yuz-maske-tarifleri
Pratik Yüz Maske Tarifleri

Kapat